Sonbird i ich nowy singiel “GŁODNY”

Sonbird

Cztery młode, ambitne osobowości, które razem tworzą unikatowy zespół Sonbird ukazały swój nowy singiel wraz z teledyskiem. “Głodny”, jest singlem zwiastującym płytę, nad którą obecnie trwają intensywne prace.


Kim jest zespół Sonbird?

Zespół Sonbird istnieje od kwietnia 2016 roku. W jego skład wchodzi czwórka przyjaciół z Żywca. W sierpniu 2016 roku wydał swój debiutancki mini album “Wspomnienia z poprzedniego życia”. Młodzi artyści mogą pochwalić się wieloma zagranymi koncertami, m.in. z Organkiem czy Myslovitz, ale również wielkim osiągnięciem, jakim było wybranie przez Katarzynę Nosowską do jej TOP5 w minionej edycji konkursu Skoda Auto Muzyka, gdzie w finale zostali wyróżnieni przez jury. Muzyka, którą wykonuje zespół Sonbird zalicza się do gatunku indie/art pop. Teksty w większej części występują w języku polskim, a do ich powstawania dołącza się inspiracja, którą są dla nich ludzie.

“Nikt z nas nie jest mistrzem świata, ale nadrabiamy muzykalnością. Na pewno dużo słuchamy. Chcielibyśmy grać muzykę, którą słuchaliby ludzie. Która się będzie podobać, chcielibyśmy mnóstwa uśmiechniętych ludzi na naszych koncertach” – mówią.

Sonbird
Nowy singiel i teledysk – “GŁODNY”

Grupa uzdolnionych chłopaków poinformowała o swoim początku współpracy z wytwórnią Jazzboy Records, a także o intensywnej pracy nad debiutanckim albumem. Zwiastunem owej płyty, jest najnowszy singiel “Głodny”. Do utworu powstał również teledysk w reżyserii Agaty Trafalskiej, a w roli głównej wystąpił w nim Szymon Domański.

Słowa: Dawid Mędrzak
Muzyka: Dawid Mędrzak, Kamil Worek, Maciej Hubczak, Tomasz Kurowski