Od dziś we wszystkich serwisach cyfrowych dostępny jest kolejny singiel warszawskiej grupy shama.
Dlaczegoby to już drugi utwór, który zespół wydaje w ramach akcji FONOBO Pitcher.
O zespole
Warszawski zespół shama to cztery cztery różne osobowości i zajawki. Tworzą go Basia (wokal), Jimi (gitara), Antoni (klawisze) oraz Kacper (perkusja). Łączy ich miłość do bluesa i rocka z lat 60-tych. W swojej twórczości stawiają na przekaz, jakość i szacunek do słuchaczy, dlatego nie idą na łatwiznę. Cały czas się rozwijają i szukają kolejnych inspiracji.
O singlu
Utrzymany w chillowym klimacie singiel dlaczegoby to kawałek przywołujący wspomnienia z gorących i beztroskich wakacyjnych dni. Twórcy przypominają nim o tym, by kochać życie i cieszyć się każdą jego chwilą. Jest doskonałym lekarstwem na nadchodzące ponure i chłodne jesienne wieczory.

![Kochanowski zabrzmiał na nowo. Maria Peszek i Bartek Wąsik na Malta Festival [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/Piesn-nocy-letniej.-Peszek-i-Wasik-graja-Kochanowskiego-fot.-Natalia-Nazar-07-218x150.jpg)

![A Day To Remember zagrali w Poznaniu [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/Dying-Wish-Madball-A-Day-To-Remember-fot.-Natalia-Nazar-41-218x150.jpg)