Scena nad Rusałką 2023 | Tegoroczna seria koncertów 

0
4071

Fundacja Pogoda zaprasza na tegoroczny cykl koncertów na Scenie nad Rusałką. Zagrają  Kamil Hussein, oysterboy i Misia Furtak i wielu innych artystów. Poniżej pełna lista występów. 

Scena nad Rusałką 2023 to seria letnich koncertów, organizowana przez Fundację Pogoda, która od lat wspiera dzieci i osoby dorosłe z niepełnosprawnościami. Od czerwca do sierpnia występują na niej zarówno znani artyści, jak i ci dopiero wchodzący na rynek muzyczny. W tym roku w co drugi czwartek wystąpi aż dwójka wykonawców. 

Wszystkie koncerty są DARMOWE!

Scena nad Rusałką 2023 – czerwiec 

Scena nad Rusałką 2023

1.06.2023, 19:30 – mop 

Dawid Kaletka, czyli mop, to działający od 2020 roku muzyk, który w swoim brzmieniu łączy alternatywę, elektronikę czy alternatywny pop. David komponuje, pisze teksty, śpiewa oraz gra na gitarach i klawiszach. Debiutował na festiwalu Great September w Łodzi. W tym roku był supportem na trasie jednego z największych polskich artystów – Ralpha Kaminskiego! 

1.06.2023, 21:00 – oysterboy 

Piotr Kołodyński znany jest z występów poznańskiej grupy indie rockowej Terrific Sunday. Artysta oprócz pracy w zespole postanowił poprowadzić własny, solowy projekt oysterboy.  Piosenki z jego pierwszej EP-ki spotkały się ze świetnym przyjęciem ze strony mediów oraz radiostacji takich jak: Radio 357, Meloradio, MUZO, Eska Rock (i wielu innych). Piosenki gościły także na listach przebojów. Utwór Mediolan, nagrany we współpracy z zespołem Niemoc, w ramach projektu My Name is Poznań, jest najczęściej odtwarzaną piosenką konkursu.  

15.06.2023, 19:30 – Franek Warzywa & Młody B 

Franek Warzywa to postać internetowego influencera, która istnieje w kontrze  do hermetycznego środowiska i ograniczonego pola odbiorców rynku sztuki, oraz  instytucji kultury w Polsce. Działa głównie w mediach społecznościowych. Za muzykę duetu odpowiada Młody B – tajemniczy producent i multiinstrumentalista z jazzowym wykształceniem. Ich  ekstatyczne, żywiołowe koncerty zawsze wypełniają kluby po brzegi, a publiczność z  niezwykłym oddaniem, niemalże transowo śpiewa wspólnie utwory. Franek Warzywa posługuje się prostym językiem, który miejscami  staje się wręcz nad wyraz wulgarny, świadomie dystansując się od formy przeintelektualizowanej wypowiedzi artystycznej, z którą się nie utożsamia.  Ostatecznym  jednak celem jest dla niego zabawienie odbiorcy, sprawienie żeby się uśmiechnął oraz sięgnął po zdrową przekąskę w formie owocu lub warzywa.  

15.06.2023, 21:00 – IKARVS  

Duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną z wokalem. Łączą klimat mrocznego disco z energicznymi rytmami świata latynoskiego i afrykańskiego. IKARVS to tropikalna baśń, jak i kiczowaty horror. Ich utwory były wydane pod szyldem Oramics, Akasha MX Records, Hupupa Records, Otake Records czy DowntempoLove. Trafiły również na playlisty Spotify – Alternatywna Polska, EQUAL Polska czy Fresh Finds Polska. 

29.06.2023, 19:30 –  Searching for Management 

Jakub Szwarc i Michał Ruksza to duet szukający przyszłości w echach przeszłości posługując się teraźniejszością. Muzycy poznali się w zespole Smutne Piosenki, jednak z czasem postanowili pójść własną drogą. Grają energetycznie i szybko, ale nie stronią od ambientów i zawiłości IDM (Intelligent Dance Music). Możliwości instrumentów i urządzeń charakterystycznych dla muzyki szeroko zwanej elektroniczną (takich jak sekwencery, samplery, syntezatory okraszone efektami) łączą z werwą i dynamizmem brzmienia akustycznej perkusji. Efektem poszukiwań jest mieszanka zaskakująca, energetyczna, wprowadzająca słuchacza w stan pozytywnego, jakoby muzycznego transu, muzycznej przygody, doświadczenia niebanalnego. Swoje koncerty wzbogacają o improwizację, więc cih utwory nie brzmią dwa razy tak samo. 

29.06.2023, 21:00 – Panilas  

Panilas to głęboka podróż w gęstwinę kobiecego doświadczenia, odbywana w misternie utkanym, elektronicznym wehikule. Bit miesza się z goryczą, jak tusz do rzęs ze łzami w dyskotekowej łazience o piątej rano. Trochę do tańca, trochę do płaczu. Debiutancki album Panilas – Gynoelectro, stworzony we współpracy z Markiem Pędziwiatrem, ukazał się we wrześniu 2022 w wytwórni Mystic Production. 

Scena nad Rusałką 2023 – lipiec  

Scena nad Rusałką 2023

13.07.2023, 19:30 – Milito 

Pragnie zmieniać otaczający go świat poprzez mówienie o męskiej wrażliwości. Przestrzeń muzyczna, nad którą obecnie pracuje, to znalezienie artystycznego języka wypowiedzi na temat męskiej wrażliwości w ramach kultury popularnej. Wierzy w męską wrażliwość i to, że mówienie o niej zmieni życie wielu jednostek na szczęśliwsze poprzez odblokowanie potencjału, który w tym momencie często więdnie pod naporem stereotypów i wzorów zawstydzających i ośmieszających emocjonalność mężczyzn. 

13.07.2023, 21:00 – Faustyna Maciejczuk 

Wokalistka, autorka tekstów, producentka, skrzypaczka i wizjonerka. Zadebiutowała w 2021 roku minialbumem Przebudzenie. Zgromadzone na nim utwory niosą bezpretensjonalne przesłanie – nigdy nie dorośnij. Jesienią kolejnego roku Faustyna podsumowała swoją pracę twórczą w albumie niekonceptualnym baby blue, który skupia się wokół tematu nauki wyrażania oraz akceptacji człowieczeństwa. To elektryzująca nowela na temat bycia tu i teraz, prezentująca poszukiwania odpowiedzi na temat tego, czym jest strefa komfortu, jak z niej wyjść przełamując swoje lęki czy jak ją docenić, uszanować, pielęgnując poczucie miłości do samej siebie. Eklektyczne w charakterze utwory, spaja niezwykła wrażliwość, dojrzałość, a także ambicje artystki, która zaprezentowała się również w roli producentki.  

 27.07.2023, 19:30 – Bobby the Unicorn 

Projekt Bobby The Unicorn jest obecny na scenie muzycznej od ponad dekady. Podczas licznych koncertów na festiwalach i scenach w całej Polsce dał się poznać jako charyzmatyczny performer, trafnie punktujący otaczającą rzeczywistość poeta czy kompletnie szalony gitarzysta. To dzięki tej mieszance zyskał sobie uznanie zarówno słuchaczy, jak i krytyków muzycznych. Darek Dąbrowski zawsze sam pisze swoje wersy, komponuje i eksperymentuje na napotkanych instrumentach oraz nieustannie zaskakuje balansując na granicy pomiędzy humorystyczną ironią a nostalgią. 

 27.07.2023, 21:00 – shama 

shama to czwórka ziomali tworzących coś szczególnego. W ich twórczości znajdziesz połączenie oldschoolu z elektroniczną zajawką i funkowym bujnięciem. Basia, Jimi, Antoni i Kacper grają razem od wielu lat, co słychać zarówno na scenie jak i na słuchawkach. Współpracują z wytwórnią FONOBO LABEL, czego efektem jest pięknie wydana EP-ka shama, a na co dzień pracują w domowym studio w Warszawie, gdzie powstają pomysły na nowe kawałki i teledyski. 

Scena pod Rusałką 2023 – sierpień

Scena nad Rusałką 202310.08.2023, 19:30 – Mosty 

Mosty powstały w 2019 roku w Poznaniu. W ich muzyce senny szum przedmieść miesza się z miejskim gwarem, dźwięki rodzinnego stereo z odkrywaniem internetowych inspiracji, spokojna introspekcja z punk rockową ekspresją. Na tym tle snute są historie o sercach złamanych i sklejonych na nowo, kłótniach i przebaczeniach, poszukiwaniu siebie oraz drugiego człowieka. W kwietniu 2022 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka zespołu, surowa i garażowa 2019 EP, będąca podsumowaniem wcześniejszej twórczości składu. W tym momencie wielkimi krokami nadchodzi Zimna Wojna, zapowiadana singlami Małgośka, Afrodyta i Puzzle. Najnowsze LP Mostów odkryje bardziej emocjonalną stronę zespołu czerpiącą więcej z indie rock’a i jangle pop’u. 

10.08.2023, 21:00 – Kamil Hussein 

Kamil Hussein to polski artysta, kompozytor i autor tekstów o syryjskich korzeniach. Tworzy muzykę popową, łączy ją z alternatywnymi elementami. Jego muzyka zmusza do tańca. Inspiruje się zarówno Markiem Grechutą, twórczością The Weeknd jak i francuskim rapem i alternatywą. W twórczości zdecydowanie najważniejsza jest dla niego formuła dobrej piosenki. Utwory powstały przy ścisłej współpracy z cenionym producentem Bartoszem Dziedzicem.  Artysta po raz pierwszy zaprezentował swoje utwory na żywo dla tłumnie zgromadzonej publiczności podczas Męskiego Grania 2021 na scenie Radia 357.  

24.08.2023, 19:30 – ptakova 

Natalia Ptak to polska wokalistka, producentka muzyczna, kompozytorka i autorka tekstów. To wyrazisty głos muzyki alternatywnej, połączenie żywych instrumentów z elektroniką. W listopadzie 2020 roku ukazał się jej debiutancki album Suma Wszystkich Dźwięków. Album spotkał się z bardzo dobrym odbiorem wśród dziennikarzy i słuchaczy, a początkiem 2021 roku ptakova została nominowana do nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

 24.08.2023, 21:00 – Misia Furtak 

Muzyczka, autorka i aktywistka. Razem z zespołem Très.B nagrodzona Paszportem Polityki za „umiejętne połączenie siły i delikatności w muzyce, która jest jednocześnie niezależna i przebojowa”. Jej droga zawodowa realizuje to profetyczne uzasadnienie. Misia meandruje między łagodnymi kompozycjami, przesterowaną gitarą i dosadnym, ironicznym przekazem.  Godzi twórcze współprace z przedstawicielami sceny alternatywnej, jazzowej i modern classical z gościnnymi występami u Janka Rapowanie. Jest laureatką m.in. Fryderyka i nagrody miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.. Zagrała setki koncertów w Polsce, Europie i Japonii, u boku m.in The National, Arlo Parks, TV On The Radio, i wielu innych. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments