W czwartek 7 lipca w Suwałkach rozpoczął się SBF 2022, czyli już 15. edycja suwalskiego festiwalu bluesowego. Impreza potrwa do niedzieli 10 lipca.
Od czwartkowego popołudnia w Suwałkach można usłyszeć bluesowe brzmienia, a to za sprawą SBF 2022. Pierwszego dnia na małej scenie na Placu imienia Marii Konopnickiej zagrali Let Alone (Litwa) i Open Blues. Natomiast na dużej scenie, w Parku Konstytucji 3. maja, odbył się koncert pt. Blues mieszka w Polsce, na którym zagrali tacy artyści jak Sławek Wierzcholski, Lora Szafran, Małgorzata Ostrowska, Kasia Kowalska i Krzysztof Cugowski, a supportem był zespół NIE-BO. Koncert prowadził Jan Chojnacki. Muzycy wykonali po kilka utworów solo, wśród których znalazły się takie piosenki jak Dziwny jest ten świat w wykonaniu Małgorzaty Ostrowskiej, czy Poszłabym za tobą zaśpiewane przez Kasię Kowalską. W ostatniej piosence, która zamykała koncert, a zarazem pierwszy dzień SBF, artyści połączyli siły i wykonali ją razem.
Zdjęcia: Agata Bychowska















































![Trivium roznieśli Progresję! [relacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/maxresdefault-202-218x150.jpg)
![Breaking Benjamin po raz pierwszy w Polsce [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/773A7661-obrobione-1600-2-218x150.jpg)
![Trzy oblicza elektroniki na Malta Festival: The Blaze, HAAi i Worakls [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/The-Blaze-Haai-Worakls-fot.-Natalia-Nazar-18-218x150.jpg)