Rusza nabór do Jarocińskich Rytmów Młodych!

0
27
fot. Jagoda Dobrzyńska

Rusza nabór do Jarocińskich Rytmów Młodych! Zwycięzca zagra na Dużej Scenie Jarocin Festiwal 2024.

Rokrocznie wiosną młode składy z szerokiego kręgu muzyki gitarowej zgłaszają się do przeglądu Jarocińskie Rytmy Młodych. W tym roku nabór rusza 1 marca. Formularz zgłoszeniowy do konkursu znajdziecie na jarocinfestiwal.pl

Festiwal w Jarocinie od początku istnienia przyciągał utalentowanych muzyków, zarówno uznanych, jak i nowe, obiecujące zespoły, co nadawało mu charakterystyczny „rytm młodych” artystów. W ciągu lat festiwal przechodził różne etapy, reagując na zmieniającą się scenę muzyczną. Jedno jest jednak niezmienne – Jarocin jest miejscem, gdzie młodzi artyści prezentują swoje umiejętności. Jarocińskie Rytmy Młodych są konkursem dla debiutantów, którego zwycięzca otrzyma 10 000 zł oraz możliwość zagrania na Dużej Scenie w ramach Jarocin Festiwal 2024.

Nabór dla zespołów zostanie uruchomiony 1 marca 2024 roku. Zgłoszenia są przyjmowane elektronicznie przez formularz na stronie www.jarocinfestiwal.pl. Zespoły czy soliści będą zobowiązani m.in. do przesłania dwóch różnych autorskich utworów: pierwszy w postaci pliku mp3 oraz link do drugiego umieszczonego na kanale YouTube.

W pierwszym etapie konkursu ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury w składzie Anna Rusowicz, Oliwia Kopcik, Michał Wiraszko, Sebastian Pluta i Tomasz Jankowski dokonają wyboru 30 wykonawców. W następnym kroku, uruchomione zostanie głosowanie online, w którym publiczność wybierze finalistę, a jury wybierze pozostałych czterech. Piątka finalistów zaprezentuje się publiczności dzień przed startem festiwalu (18 lipca 2024 r.), w Amfiteatrze jarocińskiego Parku Radolińskich.

Laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu był zespół Sad Smiles.

Jarocin Festiwal odbędzie się w tym roku 18–21 lipca. Wśród ogłoszonych do tej pory artystów są m.in Gogol Bordello, Dżem, Dezerter, Pidżama Porno, Riverside, Daria Zawiałow, 2Tm 2,3, Homo Twist, Cool Kids of Death, Alians i wielu innych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments