Re: Rzeszów Festival 2023 |  Pełny lineup

0
1151

Re: Rzeszów Festival 2023 odbędzie się 28 i 29 lipca na Bulwarch nad Wisłokiem. Wystąpią m.in.: T. Love, Julia Wieniawa i Jann! 

Re: Rzeszów Festival  2023

Re: Rzeszów Festival to stosunkowo nowa impreza w województwie podkarpackim. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w ubiegłym roku i została odebrana bardzo pozytywnie. Wówczas zagrały takie gwiazdy jak: Mrozu, Margaret, Brodka, Baranovski, Fisz Emade Tworzywo, Pezet czy Natalia Przybysz. Podczas dwóch dni koncertów bawiło się ponad 5 tysięcy festiwalowiczów, a organizatorzy mają nadzieję powtórzyć ten sukces oraz, że Re: Rzeszów Festival zagości na stałe w kalendarzu muzycznych wydarzeń i stanie się flagowym festiwalem Podkarpacia. 

Nazwa festiwalu nie jest przypadkowa. Jak podkreślał prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek:

“RE kojarzy się z nowoczesnym myśleniem i pozytywnymi zmianami – RE to REcykling i REuse, czyli odpowiedzialne i nowatorskie podejście. RE to zaczynanie od nowa, REstart i REset, RE to REgionalność i lokalność. RE to wreszcie RElaks, RElacje i REgeneracja – bo o tym ma być właśnie ten festiwal: o wspaniałym spędzaniu czasu razem, świetnej regenerującej atmosferze i odpoczynku, a także o najlepszej jakości rozrywce”

Re: Rzeszów Festival 2023 bilety

Re: Rzeszów Festival to 2 dni re:laksu! Koncerty odbędą się 28 i 29 lipca na Bulwarach nad Wisłokiem. Ceny biletów wyglądają następująco:

  • Bilet jednodniowy: od 89 zł  
  • Karnet 2-dniowy: od 179 zł 

Bilety do nabycia na eBilet.pl, Going i Empik Bilety, Biletomat.pl, kicket.com 

Re: Rzesów Fesitival 2023 – line up 

28 i 29 lipca w Rzeszowie wystąpi 10 znanych artystów i artystek, a fani muzyki w każdym wieku znajdą coś dla siebie. 

T. Love

T. Love to znany i uwielbiany przez wielu zespół. Swój pierwszy koncert zagrali w 1982 roku w czasie szkolnej studniówki jednego z częstochowskich LO. Dziś jest to zespół kultowy, który w ubiegłym roku obchodził swoje 40-lecie. Chyba każdy zna i potrafi zanucić najpopularniejsze utwory zespołu np.: Nie, nie, nie czy Chłopaki nie płaczą.

Sorry Boys

Sorry Boys to polski zespół rockowy, założony w 2006 w Warszawie przez Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka. W tym samym roku dołączyła do nich wokalistka Bela Komoszyńska. Zespół wydał cztery albumy studyjne: Hard Working Classes (2010), Vulcano (2013), Roma (2016) i Miłość (2019). Na swoim koncie mają Nagordę dziennikarzy na festiwalu TOPtrendy 2014. W marcu 2017 album studyjny Roma uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii album roku alternatywa. 

Król 

Błażej Król to pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego wokalista i kompozytor. Początki jego kariery sięgają 2001 roku, w którym powstał zespół Kawałek Kulki, grający muzykę z pogranicza rocka i alternatywnej poezji śpiewanej. Wspólnie z grupą wydał 3 EPki: Wybucha bomba (2003), Wyprawa w poszukiwaniu raf koralowych rzeki Warty z Kawałkiem Kulki w kieszeni (2004), Radio Wieprzyce (2005); oraz dwa albumy Kawałek Kulki (2007) i Noc poza domem/error (2010). 

Solową karierę Król rozpoczął albumem Nielot wydanym 7 kwietnia 2014 roku. Drugie solowe wydawnictwo Wij ukazało się w Kayaxie. W 2018 roku Król wydał Przewijanie na podglądzie, a rok później ukazał się piąty studyjny album artysty Nieumiarkowania. 

 

Bedoes 2115 

Bedoes, czyli Borys Przybylski, to polski raper i autor tekstów. Trudności okresu dorastania przekuł w twórczość muzyczną. Po ukończeniu gimnazjum porzucił edukację i postawił wszystko na jedną kartę. W wieku 15 lat miał na swoim koncie kilka mixtape’ów oraz założył zespół 2115 Gang. W swojej twórczości często stara się dotrzeć do młodszych odbiorców próbując uiczyć ich tolerancji. Dzięki ostatnim wydawnictwom, wyprodukowanym przez Lanka – Opowieściom z doliny smoków oraz Rewolucji romantycznej, jest aktualnie jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego rapu. 

Rubens

Rubens, czyli Piotr Rubik jest znany w branży muzycznej jako świetny gitarzysta i autor piosenek. Od niedawna spełnia się też jako wokalista. W 2020 roku wydał singiel Skipping Over Clouds, a w 2022 roku pojawił się utwór Wszystko Ok?, który był zapowiedzią EP-ki Wynoszę się. Solową karierę rozpoczynał jako support Dawida Podsiadły. W ubiegłe lato zagrał na festiwalach On Air, Męskie Granie i Great September.  

 

Julia Wieniawa

Julia Wieniawa to znana aktorka, piosenkarka i osobowość telewizyjna. Zadebiutowała w 2016 roku utworem Na zawsze, który później trafił na album Flirtini Heartbreaks & Promises Vol. 3. Do najpopularniejszych utworów artystki należą: Nie muszę, Oddycham, Zabierz tę miłość, Na zawsze czy SMRC. W 2022 roku zadebiutowała na festiwalowych scenach m.in.: na Orange Warsaw Festival, Fest Festival i Męskie Granie.  

Grzegorz Hyży

Grzegorz Hyży to polski wokalista i kompozytor, którego utwory często możemy usłyszeć w radio. Do najpopularniejszych utworów artysty należą: Król nocy, O Pani!, Na chwilę, Pod wiatr, Wstaję. Dotychczasowe dwie solowe płyty Hyżego pokryły się platyną i złotem. Na swoim koncie ma setki koncertów i dwie trasy klubowe. Wielokrotnie występował też na festiwalach: w Opolu, Sopocie, na Top of the Top i Super Hit Festival. W 2014 roku otrzymał nagrodę Eska Music Awards za Najlepszy Radiowy Debiut.  

Jann

Jann, a właściwie Jan Rozmanowski jest związany z muzyką od dziecka. Charakteryzuje go niezwykle rzadki głos – kontratenor. W swojej muzyce stawia jednak na ambitny pop i muzykę alternatywną. Zadebiutował singlem Do you wanna come over?, a w marcu 2022 roku uzazał się jego debiutancki album Power. Po preselekcjach do tegorocznej Eurowizji zyskał uznanie i ogromną popularność nie tylko w Polsce ale i wielu krajach Europy. W swojej karierze występował jako support Ralpha Kamińskiego, a bilety na jego solową trasę koncertową wyprzedały się w kilkadziesiąt godzin.  

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska to polska piosenkarka, autorka tekstów, osobowość telewizyjna. Największą popularność Agnieszka zdobyła występując z zespołem O.N.A., którego wokalistką była w latach 1994-2003. Po rozpadzie zespołu rozpoczęła solową karierę. W 2009 roku wydała album Modern rocking. Następnie ukazały się Forever child i Pink Punk. Najnowszy album Chylińskiej, Never Ending Story miał premierę w 2022 roku. Artystka od wielu lat związana jest z programem Mam Talent, którego jest jurorką od 2008 roku.  

Dr Misio

Dr Misio to męska załoga pod wodzą Arkadiusza Jakubika – aktora filmowego i teatralnego, znanego z ról w produkcjach Wojciecha Smarzowskiego m.in.: Wesele, Dom zły, Kler czy Wołyń. Aktor założył grupę w 2008 roku wraz z Pawłem Derentowiczem, Mario Matysikiem, Radkiem Kupisem i Janem Prościńskim. Dr. Misio gra ostrego rock & rolla. Zespół ma na swoim koncie kilka płyt: Młodzi, Pogo, Zmartwychwstaniemy i Strach XXI wieku. Dr Misio powraca z nowym singlem Chory na Polskę. Utwór jest zapowiedzią piątego albumu, który ukaże się jesienią tego roku nakładem wydawnictwa Agora Muzyka. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments