Doczekaliśmy się drugiego utworu promocyjnego polskiego zespołu Püdelsi. Gościnnie zaśpiewała Renata Przemyk.
W Walentynki, czyli 14 lutego 2023 roku, ukazał się drugi singiel Püdelsów z gościnnym udziałem Renaty Przemyk. Artystka, wraz z Piotrem Forysiem, zaśpiewała kawałek zatytułowany Tango – Spiżowy Ratler. Co ciekawe, w oryginale zaśpiewała… Kora, w roku 1988. Do numeru powstala animacja autorstwa Michała Kwiatkowskiego i Piotra Lewickiego.
Przedstawiamy Państwu kolejny singiel Tango – Spiżowy Ratler z nadchodzącej płyty Püdelsów Ciemna Strona, której premiera odbędzie się 7 marca 2023 roku w dzień urodzin założyciela zespołu – Andrzeja Püdla Bieniasza. Jest to całkowicie nowa wersja jednego z najwcześniejszych utworów zespołu, który w pierwszej wersji zaśpiewała Kora na płycie KORA I PUDELSI – Bella Pupa. Tym razem utwór wraz z kapelą, wykonała Renata Przemyk, czyli dama polskiej sceny, w duecie z Piotrem Foremanem Forysiem. W nagraniu możemy również usłyszeć, samego Andrzeja, którego nieśmiertelny riff na gitarze akustycznej nadaje niepowtarzalny klimat utworu.

![Od melancholii do indie folku. Efterklang, Charlie Cunningham i Beirut na Malta Festivalu [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/Beirut-Charlie-Cunningham-Efterklang-fot.-Natalia-Nazar-36-218x150.jpg)
![Trivium roznieśli Progresję! [relacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/maxresdefault-202-218x150.jpg)
![Breaking Benjamin po raz pierwszy w Polsce [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/773A7661-obrobione-1600-2-218x150.jpg)