Post Malone i Kaytranada, czyli jak osiągnąć sukces dzięki Soundcloud

Post Malone
fot. thebeastnetwork.com

Rapera z Kalifornii i producenta z Montrealu łączy jedno – obaj osiągnęli sukces dzięki społeczności internetowej skupionej na Soundcloudzie. 

Soundcloud to strona łącząca serwis streamingowy z portalem społecznościowym. Każdy użytkownik ma możliwość zamieszczania swojej muzyki – dodatkowo strona umożliwia wyszukiwanie utworów według gatunku, robienie własnych playlist i co najważniejsze – dyskusji na forum i słuchania kompozycji z całego świata.

Post Malone – 1 mln subskrybentów 

Post Malone to amerykański piosenkarz, raper i producent. Muzyk stopniowo budował swoją pozycję na Soundcloudzie niejako bawiąc się muzyką, nie do końca traktując to jako przyszły zawód. W owym czasie Post nocował na kanapie u znajomego i ledwo wiązał koniec z końcem. Dzięki niezwykłemu połączeniu w swoich beatach country, grunge z hip hopem młody raper zaczął być zauważany przez coraz większą rzeszę fanów w internecie. Prawdziwym przełomem było udostępnienie kawałka White Iverson w lutym 2015 roku. W tym samym miesiącu utwór został odtworzony ponad milion razy, a Malone podpisał lukratywny kontrakt płytowy z Republic Records. Piosenka pokryła się do 2018 roku poczwórną platyną, a sam Post ma już 2 single w pierwszej dziesiątce Billboardu – całkiem nieźle jak na młokosa! Teraz przyszedł czas na nowy album – Beerbongs & Bentleys – którego premiera jest zapowiedziana na 27 kwietnia.

Kaytranada – 660 tys. subskrybentów 

Kaytranada to DJ i producent pochodzący ze stolicy Haiti – Port-au-Prince. W wieku kilku lat przeprowadził się do Montrealu. W wieku 14 lat jego brat zapoznał go z podstawami produkcji muzycznej w FL STUDIO.

Kaytranada zasłynął z niezwykle żywych kompozycji i remiksów, gdzie miesza hip-hop, R’n’B i typową taneczną muzykę klubową. Pierwszymi sukcesami młodego muzyka były pierwsze projekty w 2012 roku i zaprezentowanie się w USA, Kanadzie i Australii na ponad 50 występach. W 2013 muzyk wypuścił remix kawałka If, który podobnie jak w przypadku Malone’a, który okazał się wielkim hitem. Do tej pory odtworzono go ponad 8 milionów razy. Kolejnym ważnym wydarzeniem okazały się didżejskie sety w ramach BOILER ROOM, które pokazały internautom nie tylko producenckie możliwości Kaytranady, ale także jego zacięcie do miksowania. W 2016 roku wydał debiutancki krążek 99,9%, za który otrzymał statuetkę za najlepszy album elektroniczny na 2017 Juno Awards.

Kaytranada i Post Malone w ciągu miesięcy przenieśli się z domowego zacisza i tworzenia w FL Studio do największych studiów i wytwórni. Wszystko to dzięki użytkownikom Soundclouda, którzy już wiele razy zauważyli wartościową, ale bliżej nieznaną przeciętnemu słuchaczowi muzykę i artystów. Co z tego wynika? Każdy dobry muzyk może osiągnąć sukces, a każdy internauta może odkryć muzyczną perełkę i podzielić się nią z innymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here