Paul Simon wydaje nowy album

Paul Simon
źródło: https://www.nme.com/news/music/paul-simon-announces-new-album-blue-light-2353306

Paul Simon ogłosił szczegóły dotyczące najnowszego albumu In The Blue Light.

Paul Simon jest jednym z najbardziej popularnych muzyków tworzących folk rock. Amerykański piosenkarz, gitarzysta, autor tekstów oraz kompozytor ma na swoim koncie wiele muzycznych sukcesów. Bardzo dużą popularność przyniosły mu występy w duecie z Artem Garfunkelem pod nazwą Simon & Garfunkel.

Czternasty album Simona

Najnowsze wydawnictwo muzyka trafi do sprzedaży 7 września nakładem Legacy Recordings i będzie to jego czternasty studyjny album. Paul Simon zaznaczył, że będzie to przedstawienie jego nowej perspektywa oraz świeżego spojrzenia na dziesięć jego ulubionych piosenek. Utwory na In The Blue Light będą obejmować całą karierę Simona oraz dodatkowo pojawi się tam wiele gości. Wśród muzyków gościnnych na płycie jest kompozytor Bryce Dessner, który zapewnił oryginalną aranżację Can not Run But. Muzykowi towarzyszyli w nagraniach będą również trębacz Wynton Marsalis, gitarzysta Bill Frisell, perkusista Jack DeJohnette oraz Steve Gadd.

Pożegnalna trasa koncertowa

Wydanie płyty zbiega się z końcowym etapem Homeward Bound – The Farewell Tour we wrześniu, w tym czterema występami w okolicach Nowego Jorku, a jego finał zakończył się 22 września w Flushing Meadows Corona Park. Homeward Bound – The Farewell Tour jest to trasa koncertowa, która obejmie koncerty w Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii i Europie. Simon wraz z zespołem przedstawi niesamowity, pełen pasji, repertuar ponadczasowych hitów i klasycznych piosenek, które od pokoleń przenikają i wpływają na kulturę popularną.

To niezwykłe zdarzenie, w którym artysta ma możliwość ponownego obejrzenia wcześniejszych prac i ponownego przemyślenia ich; może modyfikować, a nawet całkowicie zmieniać części oryginałów. – mówi Paul Simon o In The Blue Light.

Tracklista In The Blue Light:

1. One Man’s Ceiling Is Another Man’s Floor
2. Love
3. Can’t Run But
4. How The Heart Approaches What It Yearns
5. Pigs, Sheep and Wolves
6. René and Georgette Magritte With Their Dog After the War
7. The Teacher
8. Darling Lorraine
9. Some Folks’ Lives Roll Easy
10. Questions For The Angels

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o