Organek i O.S.T.R. w utworze do filmu

Organek i O.S.T.R. w utworze do filmu
fot. Asia Babiel

Premiera jednego z ciekawszych polskich filmów tego roku już wkrótce! Jego zwiastun już znamy, przyszła pora na utwór, który go promuje i teledysk do niego.

Połączenie Organek i O.S.T.R już znamy, chociażby z Męskiego Grania 2016. Wtedy wspólne wykonania poszły im naprawdę dobrze. Tym razem jednak nie odtwarzają oni starego utworu, a tworzą nowy. I to bardzo wyjątkowy, bo stworzony na potrzeby filmu.

Organek i O.S.T.R. w utworze do filmu

W internecie pojawił się niedawno utwór To nie miało prawa się stać. Autorami słów i muzyki są Organek i O.S.T.R. Sam tytuł to nic innego jak hasło, które promuje film Piłsudski, na potrzeby którego powstał utwór. Reżyserem klipu do To nie miało prawa się stać jest Michał Kisielewski. Sceny z nadchodzącego filmu przeplatane są w nim scenami studyjnymi z oboma panami.

Piosenka tytułowa do filmu „Piłsudski” to umiejętne połączenie nowoczesnych konwencji, od silnego rockowego riffu, poprzez rap, na filmowej balladzie skończywszy. Komponując ten utwór, chciałem oddać zarówno ducha mocno sensacyjnej historii, której pierwszoplanową postacią jest młody marszałek, jej wolnościowy, romantyczny etos, ale też nawiązać do teraźniejszości, wskazując na dość niespokojny charakter naszych czasów. – Tomasz organek o utworze

Za reżyserię filmu Piłsudski odpowiada Michał Rosa. Jego premiera odbędzie się już 13 września tego roku. Jak sam tytuł mówi, będzie on przedstawiał losy Józefa Piłsudskiego. Obejmie okres jego działalności politycznej oraz walki o niepodległość, zagłębiając się jednocześnie w życie osobiste Piłsudskiego. Na dużym ekranie zobaczymy Borysa Szyc jako Józefa Piłsudskiego, Magdalenę Boczarską, jako jego pierwszą żonę Marię Piłsudską, Marię Dębską jako drugą miłość Piłsudskiego, ale też Tomasza Schuchardta i Józefa Pawłowskiego.

Jeśli jesteście zainteresowani filmem Piłsudski – śledźcie jego oficjalny profil na Facebooku.