Zespół Oranżada zapowiada nową płytę – Tango Karma!
Zespół powstał w 2002 roku w Otwocku i od tamtego czasu przeszedł długą ścieżkę na scenie niezależnej. Ogólnopolski rozgłos przyniósł im program MiniMax Piotra Kaczkowskiego w radiowej Trójce. Muzycy grali w całym kraju w klubach i na największych festiwalach w kraju (Open’er) i zagranicą (Klangbad Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Sztuki w Bremie). Nagrali cztery płyty studyjne: Oranżada (2005), Drzewa w sadzie zdzikły (2006), Samsara (2009) i Once upon a train (2012).
Aktualny skład zespołu to:
Robert Derlatka – gitara basowa i śpiew
Michał Krysztofiak – gitara i śpiew
Maciej Łabudzki – pianino elektryczne, perkusja, flety
Artur Rzempołuch – perkusja
Oranżada 2022
Teraz grupa powraca z najnowszym albumem – Tango Karma. Będzie on zawierać 10 nowych piosenek – 5 po polsku i 5 po angielsku. Ukuty przez zespół termin „psychodelicje” będzie prowadzić słuchacza przez świat stworzony przez Oranżadę. W tym świecie ludziom każe się meandrować przez dziwne gęstwiny nowych technologii czy finansów, gdzie jedyną opcją jest schować się na chwilę we własnej wyobraźni lub w ramionach ukochanej osoby. Z kolei życie to nieustanna gonitwa za terminami i kupowaniem wciąż lepszych produktów.
Płyta Tango Karma ma się ukazać 24 lutego 2023 roku.

![Trzy muzyczne światy, jeden wieczór. MARO, Devendra Banhart i Benjamin Clementine na Malta Festivalu [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/MARO-Devendra-Banhart-i-Benjamin-Clementine-Piesn-nocy-letniej.-Peszek-i-Wasik-graja-Kochanowskiego-fot.-Natalia-Nazar-29-218x150.jpg)

![Barry Stock (Three Days Grace): Jesteśmy na scenie od lat i mamy się dobrze [wywiad]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/Summer-Punch-Festival-piatek-fot.-Natalia-Nazar-115-218x150.jpg)