Open’er Festival 2020 – poznaliśmy termin festiwalu

Open'er Festival 2020
fot. Alter Art

Tegoroczna edycja Open’er Festival nie zdążyła się na dobre zakończyć, a już poznaliśmy dni w których będziemy bawić się na koncertach za rok. Teraz nie pozostało nic jak czekać na pierwsze ogłoszenia!

Open’er Festival 2020 – data imprezy zaprezentowana

Tuż po zakończeniu elektryzującego show w wykonaniu Swedish House Mafia, na telebimach na głównej scenie festiwalu pojawiły się podziękowania za obecność na tegorocznej edycji i zaproszenie za rok. Ekrany zaprezentowały również datę Open’er Festival 2020. Termin nie powinien nikogo zdziwić, gdyż po raz kolejny na lotnisku Gdynia-Kosakowo spędzimy pierwszy weekend lipca. Impreza odbędzie się w dniach 1-4.07.2020. Teraz pora wyczekiwać pierwszych festiwalowych ogłoszeń.

Open'er Festival 2020
Telebim po koncercie Swedish House Mafia prezentujący datę Open’er Festival 2020

Deszczowa edycja 2019

Open’er Festival 2019 zakończył się kilka dni temu. Edycję można zaliczyć do wyjątkowo udanych, mimo bardzo nieprzyjemnej pogody. Niska temperatura, opady deszczu oraz silnie wiejący wiatr skutecznie utrudniały zabawę festiwalowiczom, a ekipie pracującej na festiwalu wciąż dokładały roboty. Mimo niepomyślnej aury, koncerty tegorocznej edycji trzeba uznać za bardzo dobre. Podczas czterech dni imprezy, na pięciu festiwalowych scenach pojawiło się ponad 70 artystów, reprezentujących przeróżne gatunki muzyczne.

Girl Power na Open’erze!

Edycja Open’er Festival 2019 była wyjątkowo kobieca. Reprezentantki płci pięknej zdominowały line-up tegorocznego festiwalu. Wystarczy spojrzeć na sam szczyt festiwalowego plakatu, na którym pojawiły się Lana Del Rey czy Kylie Minogue. Kobiety dzieliły i rządziły na scenie namiotowej, gdzie swoją wielką charyzmę, temperamenty i niespożyte ilości talentu prezentowały Jorja Smith, LP, Robyn czy Rosalía. Dużo dobrego można powiedzieć również o polskiej reprezentacji pań na Open’erze. Świetnie zaprezentowały się Daria Zawiałow, Bovska czy Misia Furtak, a warto wspomnieć również o bardzo dobrze przyjętym koncercie duetu Kwiat Jabłoni, gdzie świetnie zaprezentowała się Kasia Sienkiewicz. Tak dobrego, zróżnicowanego zestawu kobiet na festiwalu nie było chyba nigdy.

Open’er Festival 2020 będzie lepszy?

Zakładanie co przyniesie nam przyszłoroczna edycja w tym momencie jest jak wróżenie z fusów. Ciężko przewidzieć jacy artyści zdecydują się wyruszyć w trasę. Niewiele wiemy również o planowanych wydawnictwach muzycznych na rok 2020. Jednak znając organizatorów, ci mają już kilka asów w rękawie i prędzej czy później zaczną prezentację składu artystów na przyszłoroczna edycję. Oby tylko pogoda była zdecydowanie lepsza niż to miało miejsce w tym roku.

Alfabet Open’era, czyli relacja z tegorocznej edycji festiwalu

Festiwalowy alfabet – Relacja z Open’er Festival 2019

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o