Olsztyn Green Festival 2019 – dzień drugi [fotorelacja]

Olsztyn Green Festival 2019 - dzień drugi
fot. Kasia Rynkiewicz

Drugiego dnia na tegorocznej, szóstej już edycji Olsztyn Green Festivalu, wystąpili: tęskno, Mela Kotulek, The Dumplings, Smolik / Kev Fox, Fisz Emade Tworzywo, Nosowska, Organek oraz PRO8L3M.

Wydawać by się mogło, że ciemne chmury, które zbierały się nad jeziorem Ukiel, zepsują zielony klimat. Nic bardziej mylnego. Zobaczcie naszą fotorelacje z drugiego dnia festiwalu!

Olsztyn Green Festival 2019 – dzień drugi

W piątek, artystą otwierającym Olsztyn Stage był zespól tęskno. Delikatne dźwięki z ich debiutanckiej płyty Mi wprowadziły publikę w błogi stan. Otwierająca dużą scenę Mela Kotulek wpisała się w ten klimat i zaprezentowała utwory z ostatniej płyty Migawka. Natomiast, The Dumplings, którzy ostatnio ogłosili nadchodzącą przerwę, przyciągnęli tłumy pod małą scenę, a ich energiczna muzyka porwała wszystkich do tańca. To samo można powiedzieć o Smolik / Kev Fox, który dał głośny i żywiołowy koncert. Nawet deszcz, który po raz pierwszy pojawił się na olsztyńskim festiwalu, nie powstrzymał publiki, aby zobaczyć Fisz Emade Tworzywo. Zespół, który miał już okazje zagościć na zielonej scenie Olsztyna dwa lata temu, zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyty Radar jak i wcześniejszych albumów pt. Mamut i Drony. Następnie na dużej scenie zagościła Katarzyna Nosowska znana nie tylko z pisania piosenek, ale również książek. Jej koncert opierał się głównie na najnowszym krążku Basta, ale wykonała również kilka utworów z czasów działalności zespołu Hey. Jak zawsze udało jej się porwać publikę nie tylko swoją magiczną muzyką, ale i komentarzami do każdej z piosenek. Artystą zamykającym małą scenę był Organek. Od samego początku rozgrzał festiwalową publikę wykonując własne utwory, jak i Kocham wolność Chłopców z Placu Broni oraz Autobusy i tramwaje z repertuaru T. Love. Cały koncert zakończył piosenką Niemiłość oraz podkreślił, że to jest coś więcej niż tylko hicik. Podczas swojego koncertu zaapelował, abyśmy zaczęli ze sobą rozmawiać i dobrze ze sobą żyć. Ostatnim artystą wieczoru był PRO8L3M, który zgromadził pod sceną rzeszę młodych ludzi oraz uwolnił z nich wulkan energii.

 

Trzeci dzień festiwalu

Przed nami ostatni, trzeci dzień festiwalu na którym będzie można zobaczyć takich artystów jak Łaki Łan, Paweł Domagała, Andrzej Piaseczny czy Sokół. W oczekiwaniu na koncerty, rzućcie okiem na naszą fotorelacje z piątku!

tekst – Kasia Rynkiewicz
zdjęcia – Kasia Rynkiewicz i Kuba Dakowicz