Of Monsters and Man powracają po kilku latach z nowym singlem

Of Monsters and Man wzięli sobie kilkuletnią przerwę. Teraz powracają z nowym singlem oraz zapowiadają album. Posłuchajcie Alligator.

Alligator

Alligator to pierwszy singiel od czasu płyty Beneath The Skin z  2015 roku. Islandzki zespół znów spotyka się z producentem Richem Costeyem, który współpracował między innymi z Muse, Rage Against The Machine, Death Cab For Cutie, Biffy Clyro czy Fiona Apple. Premierowa piosenka jest początkiem nowego brzmienia w historii zespołu. Autorką tekstu jest wokalistka zespołu Nanna Bryndis Hilmarsdóttir. Po premierze singla powiedziała:

Jesteśmy podekscytowani “Alligator” , pierwszą piosenką z nowego, nadchodzącego albumu. Utwór jest o radości i energii, którą czujemy w związku z naszym powrotem. Nie możemy się doczekać aby podzielić się z wami nową muzyką!

 

Nowy album

Zespół również podzielił się na social mediach nagraniami z prac nad albumem. Ma mieć swoją premierę jeszcze w tym roku. Będzie to trzeci album w dyskografii Of Monsters and Man.

Of Monsters and Man

Of Monsters and Man to zespół indie-popowy pochodzący z Islandii. Został założony w mieście Garður w 2010 roku przez Nannę Bryndís Hilmarsdóttir (śpiew, gitara), Ragnara Porhallssona (śpiew towarzyszący, gitara), Brynjara Leifssona (gitara), Kristjana Pall Kristjanssona (gitara basowa) oraz Arnara Rosenkranza Hilmarssona (perkusja). Na swoim koncie mają dwa albumy studyjne – My Head is an Animal (2011) oraz Beneath the Skin (2015). Największy sukces zapewnił zespołowi singiel Little Talks. 21 Maja 2017 roku na swoim instagramie zespół ogłosił początek pracy nad nowym albumem. W tym samym roku Of Monsters and Man przekroczyło 1 miliard odtworzeń na Spotify, stając się pierwszym zespołem z Islandii, któremu się to udało. Zespół odwiedził Polskę w ramach Open’er Festival w 2015 roku. Zagrali wtedy na Main Stage. W 2013 roku wygrali European Borders Breakers Award, która nagradza artystów robiących karierę poza swoim ojczystym krajem. Of Monsters and Man wystąpili na najbardziej popularnych festiwalach takich jak Coachella, i pisali muzykę do między innymi Gry o Tron czy serialu Jessica Jones.

Bastille zapowiadają nową płytę, trasę i wydają kolejną piosenkę!