Nine Inch Nails niespodziewanie wydaje nowy album

fot. Natalia Nazar

Lider Nine Inch Nails, Trent Reznor, znany jest z tego, że lubi zaskakiwać. Tym razem fani otrzymali od niego niespodziankę w postaci kontynuacji instrumentalnych płyt Ghosts.

Wierni fani Nine Inch Nails mogli podejrzewać, że szykuje się dawka nowych dźwięków od amerykańskiego zespołu. Od jakiegoś czasu były ku temu przesłanki, a dodatkowo wiadomo, że Reznor nie lubi siedzieć z założonymi rękami. Kolejny raz zaskoczył muzyczny świat, w tym przypadku wydając kontynuację płyty Ghost. Pierwsze cztery części instrumentalnego albumu ukazały się w 2008 roku, natomiast w 2020 dostajemy Ghosts V: Together i Ghosts VI: Locusts, które artysta stworzył wspólnie z Atticusem Rossem.

Ghosts V: Together i Ghosts VI: Locusts do pobrania za darmo

Kolejną niespodzianką od Nine Inch Nails jest to, że najnowsza muzyka zespołu jest do pobrania ze strony nin.com zupełnie za darmo. Na swoim twitterze Reznor napisał, że Ghosts V i Ghosts VI to wiele godzin muzyki. Pojawiające się na nich utwory są wesołe, a niektóre nie aż tak bardzo.

Dla osób, które jeszcze nie pobrały najnowszych dzieł Nine Inch Nails, przedstawiamy tracklisty obu płyt:

Ghosts V: Together

1 Letting Go While Holding On
2 Together
3 Out in the Open
4 With Faith
5 Apart
6 Your Touch
7 Hope We Can Again
8 Still Right Here

Ghosts VI: Locusts

1 The Cursed Clock
2 Around Every Corner
3 The Worriment Waltz
4 Run Like Hell
5 When It Happens (Don’t Mind Me)
6 Another Crashed Car
7 Temp Fix
8 Trust Fades
9 A Really Bad Night
10 Your New Normal
11 Just Breathe
12 Right Behind You
13 Turn This Off Please
14 So Tired
15 Almost Dawn

Trasa koncertowa

Na chwilę obecną nie ma planowanych żadnych koncertów Nine Inch Nails zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i reszcie świata. Pod koniec 2019 roku pojawiła się informacja, że zespół wyruszy w trasę w 2020, ale sytuacja na świecie jest w tym momencie bardzo trudna i nie słychać żadnych ogłoszeń z obozu Nine Inch Nails. W ostatnim czasie Trent Reznor i Atticus Ross mocno skupiają się na tworzeniu muzyki, czego owocami są nowe płyty Ghost, muzyka do filmów Najlepsze lata i Co w duszy gra oraz serialu Watchmen. Na ogłoszenia koncertowe musimy cierpliwie poczekać.