4 najciekawsze płytowe premiery kwietnia 2020!

Mimo że marzec jeszcze się nie skończył, to już za parę dni będzie kwiecień, a wraz z nim masa muzycznych premier. Co nas czeka? Na co warto zwrócić uwagę? Przed Wami 4 najciekawsze płytowe premiery kwietnia 2020!

Powrót legendy

Kwiecień zaczniemy od nowego materiału zespołu Testament. 3 kwietnia ukaże się następca Brotherhood of the Snake, a zarazem dwunasta płyta grupy – Titans of Creation. Płytę promują single Night of the Witch oraz Children of the Next Level.

Testament są stawiani w jednym rzędzie wraz z takimi legendami, jak Slayer, Megadeth czy Kreator. Zaczynali w 1983 roku pod nazwą Legacy. Obecnie Testament składa się z: wokalisty Chucka Billy’iego, gitarzystów Erica Petersona i Alexa Skolnicka, basisty Steve’a DiGiorgio oraz perkusisty Gene’a Hoglana. Mimo iż nie są tak potężni jak Metallica, to nie można im odebrać tytułu metalowych klasyków.

19 lutego grupa zagrała we wrocławskiej Hali Orbita. Towarzyszyli im Exodus i Death Angel.

Powrót Dynazty

Tego samego dnia ukaże się nowa płyta znacznie młodszego zespołu – Dynazty. Będzie nosić tytuł The Dark Delight. Promują ją single Heartless Madness, Waterfall oraz Presence of Mind. Ten zespół powinien kojarzyć każdy, kto zna Amaranthe – w końcu trzeci wokalista tej grupy, Nils Molin to frontman Dynazty!

Grupa powstała w 2007 roku z inicjatywy Roba Love Magnussona and Johna Berga (który obecnie nie jest już w zespole).Później dołączyli George Härnsten Egg jako perkusista, Joel Fox Apelgren jako basista oraz Nils Molin jako wokalista. Obecnie, poza Nilsem, George’em i Love’em grupę tworzą: basista Jonathan Olsson oraz gitarzysta Mike Lavér. Dynazty mają na koncie sześć albumów.

Dynazty jeszcze nie zagrali w naszym kraju. Jednak Nilsa można usłyszeć podczas koncertów Amaranthe. W styczniu supportowali oni Sabaton w Warszawie, a 8 grudnia zagrają headlinerski koncert w klubie Progresja w Warszawie.

Nightwish powraca!

10 kwietnia będzie należeć do grupy Nightwish. Tej żadnemu metalowcowi nie trzeba przedstawiać – w końcu zespół jest aktywny od 1996 roku i jest wręcz ikoną symfonicznego metalu! Podobnie jak Epica czy Within Temptation… Nowy album zespołu będzie się nazywać Nature, a promują go single Noise oraz Harvest. Od 2014 roku zespół tworzą: Tuomas Holopainen, odpowiedzialny za instrumenty klawiszowe, gitarzysta Erno Vuorinen, perkusista Kai Hahto, basista Mark Hetal, wokalistka Floor Jansen oraz Troy Donockley odpowiedzialny za flet oraz dudy.

Nightwish pojawi się u nas 11 czerwca podczas drugiego dnia Mystic Festival w krakowskim Muzeum Lotnictwa. Zagra wraz z takimi zespołami, jak Gojira, Sepultura czy Vader. Dzień wcześniej miłośnicy ciężkiego grania będą mogli usłyszeć na żywo Judas Priest, Amorphis, Mercyful Fate czy Infected Rain.

Nowa płyta Trivium

Ostatnia premiera kwietnia, która w mojej opinii zasługuje na uwagę, to What The Dead Men Say zespołu Trivium. Krążek ukaże się 24 kwietnia. Promują ją single Catastrophist oraz WTDMS. Znana jest już okładka oraz tracklista:

1. IX
2. What The Dead Men Say
3. Catastrophist
4. Amongst The Shadows And The Stones
5. Bleed Into Me
6. The Defiant
7. Sickness Unto You
8. Scattering The Ashes
9. Bending The Arc To Fear
10. The Ones We Leave Behind

Muzykę grupy trudno zaszufladkować – słychać w niej metalcore, thrash, heavy i groove metal, melodyjny death metal oraz metal progresywny. Grupa poprzednim razem uświetniła drugi dzień Mystic Festival 2019. Wraz z nimi na Głównej Scenie krakowskiej Tauron Areny pojawili się Amon Amarth, Slipknot, Within Temptation czy Sabaton.