Niesamowity koncert formacji Avishai Cohen Trio „Arvoles” w Szczecinie [fotorelacja]

fot. Beata Wencławek

Wyjątkowy koncert Avishai Cohen Trio „Arvoles” w szczecińskiej Netto Arenie odbył się we wtorek, 8 września 2020 roku. Na to wydarzenie w ramach Szczecin Jazz 2020 fani musieli poczekać, ale na pewno było warto!

Kiedy pandemia popsuła wszystkie koncertowe plany, wiosenny koncert Avishai Cohen Trio „Arvoles” nie mógł się odbyć. Na szczęście został przeniesiony na 8 września, dzięki czemu mogliśmy być świadkami tak przecudownego występu muzycznego geniusza. Ponadgodzinny koncert wart był każdej minuty czekania. Geniuszu Cohena i wielkiego kunsztu, które zaprezentował w Szczecinie, nie da do niczego porównać.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego przepięknego wieczoru w Szczecinie:

 

Avishai Cohen urodził się w Izraelu w 1970 roku, wychował w wielokulturowej rodzinie, której korzenie sięgają Polski, Grecji i Hiszpanii. W domu zawsze otoczony był muzyką, duży wpływ miała jego mama, która słuchała muzyki klasycznej i tradycyjnej. W wieku dziewięciu lat zaczął uczyć się gry na pianinie. Potem dołączył do tego naukę gry na gitarze basowej. Elektryczna gitara basowa oczarowała go, kiedy jego nauczyciel puścił mu muzykę Jaco Pastoriusa. W wieku 22 lat Avishai Cohen przeprowadził się do Nowego Jorku, aby tam już w pełni rozwinąć swoje muzyczne skrzydła.