Muzyka wciąż żywa – największe przeboje Tiny Turner

0
183
wikimedia.org

Tina Turner zasłynęła w świecie muzyki ze swojej genialnej twórczości. Jej piosenki od lat królują na radiowych listach przebojów. Mało kto jednak wie, że wiele hitów zasłyszanych w drodze do pracy są właśnie jej autorstwa.

Kim była?

Tina Turner, a właściwie Anna Mae Bullock, – niezastąpiona, jedyna w swoim rodzaju artystka. Królowa rock and rolla. Inspiracja dla wielu twórców. Ukochana przez wiernych fanów. Swoją przygodę z muzyką Tina rozpoczynała w klimatach gospel w chórach kościelnych. Jako nastolatka poznała Ike’a Turnera, późniejszego męża, z którym nagrała jedne z najsłynniejszych utworów. Zdobyli tym samym nagrodę Grammy za najlepsze wykonanie piosenki R&B przez grupę.

wikimedia.org

Największe hity

Dziś choć wspominana głównie na czarno-białych fotografiach, to wciąż aktualna ze swoim przekazem. Jej utwory od lat cieszyły się ogromną popularnością i podbijały serca słuchaczy. Od 24 maja nagrania Tiny Turner na kanale YouTube rosną w siłę pod względem wyświetleń. Jednak również przed jej śmiercią niektóre z nich poszczycić mogły się wyświetleniami liczonymi w milionach.

Poniżej znajdziecie 5 największych przebojów królowej rock and rolla:

  1. Utwór Tiny Turner z aktualnie największą ilością wyświetleń (ponad 200 mln) to What’s Love Got To Do With It z 2009 roku.

2. Na drugim miejscu (175 mln) plasuje się The Best również z 2009 roku.

3. Aktualne podium (około 50 mln) zamykają nagrania z koncertu w Arnhem (Holandia) w 2019 roku z utworami Proud Mary oraz – wspomniane już wcześniej – The Best.

  1. Podobną ilością wyświetleń (42 mln) może poszczycić się kawałek I Don’t Wanna Lose You z 2009 roku.

5. Pierwszą piątkę zamyka Pivate Dancer z tego samego roku z 40 mln wyświetleń.

Mimo że utwory Tiny Turner tak szybko zdobywały popularność, to słuchacze często nie zastanawiali się nad ich autorką. Z utworem What’s Love Got To Do With It można spotkać się najczęściej, słuchając radia w drodze do pracy. Dziś okazuje się, że mało kto kojarzył twórczość Tiny właśnie z jej osobą. Dla wielu jej piosenki były po prostu jednymi z kolejnych nieśmiertelnych hitów radia. Aż do teraz.

Może pora przypomnieć sobie, co pozostawiła nam po sobie ta wspaniała artystka?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments