Najnowszy teledysk RLO – Dom

teledysk RLO - Dom

W ubiegłym, 2018 roku, Romantycy Lekkich Obyczajów, wydali swoją trzecią płytę – Neoromantyzm. Dziś, 20 kwietnia 2019, dokładnie rok po premierze płyty, światło dzienne ujrzał kolejny teledysk do piosenki z tego krążka.

Dokładnie 20 kwietnia 2018 roku, RLO wypuściło w świat swoje nowe dzieło. Płytę o wdzięcznym tytule Neoromantyzm. Jesienią tego samego roku wyruszyli w trasę głosząc “więcej romantyzmu” i prezentując piosenki ze wszystkich, dotychczas wydanych, trzech płyt. Odwiedzili aż 25 polskich miast! Była to dla nich ciężka trasa – setki (jeśli nie tysiące…) kilometrów, niemalże trzydzieści miast i wiele fanów z niecierpliwością czekających na koncert. Sami przyznali, że trasa ich zmęczyła i po jednym z ostatnich koncertów zdradzili nam jakie mają plany na odpoczynek.

RLO – Dom (tęsknię)

Utwór Dom (tęsknię) jest ostatnim singlem promującym najnowsze wydawnictwo Romantyków. Nowy teledysk RLO został wykonany przez jednego wokalistę z zespołu, Adama Millera, który również napisał słowa do piosenki zatytułowanej Dom (tęsknię). Nie jest to pierwszy klip stworzony przez Millera. Ma na swoim koncie również inne teledyski Romantyków Lekkich Obyczajów. Mimo otaczającej nas wiosny, teledysk jest utrzymany w zimowym, mroźnym klimacie. Śnieg, gołe drzewa, wielka, pusta przestrzeń, a pośród tego wszystkiego zabłąkana postać Adama. Sceneria nieco przypomina tę, którą widzimy w teledysku do utworu Neoromantyzm. Oceńcie sami:

Romantycy Lekkich Obyczajów

Zespół powstał w Olsztynie, w 2011 roku, a zainicjowali go Adam Miller oraz Damian Lange. Na koncertach towarzyszą im: Paweł Łach i Kuba Staniak. Ich muzyka to mieszanka różnych stylów. Na swoim koncie mają trzy albumy studyjne, Lejdis&Dżentelmenels (2012), Kosmos dla mas (2013) i Neoromantyzm (2018). Już sama nazwa zespołu oraz tytuły płyt pokazują, że lubią bawić się słowem i mają do siebie duży dystans.

Aktualnie zespół nie wybiera się w żadną większą trasę koncertową. Jednak możecie się ich spodziewać na Juwenaliach, które rozpoczną się już w maju w studenckich miastach w Polsce! Wypatrujcie informacji.