Muzyka do serialu „Król” już w streamingach

Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie E-Muzyka

Ścieżka dźwiękowa nowej superprodukcji CANAL+, Król, autorstwa Atanasa Valkova dostępna jest już w najpopularniejszych muzycznych serwisach streamingowych. Posłuchajcie!

Muzyczna ilustracja świata, który już nie istnieje. Połączenie melodii żydowskich i brzmień charakterystycznych dla polskiej muzyki lat 30. I jeszcze coś… na swoją premierę czeka również limitowana edycja płyt winylowych!

Coś nowego od Atanasa Valkova

Nowe dzieło artysty to synergia żydowskich oraz słowiańskich brzmień w połączeniu z elementami sonorystycznymi muzyki współczesnej oraz minimalizmem muzyki ilustracyjnej, tak zwanym „underscore”. Oprócz klasycznych instrumentów Atanas Valkov sięga do nowoczesnej elektroniki, brzmień ambientowych oraz techniki tzw. sound designu. Kompozytor w niebanalny sposób operuje melodią, tworząc tematy przewodnie wokół skali muzyki żydowskiej. Główne tematy oparte są na charakterystycznym trytonie, wprowadzanym w kontrapunkcie do obrazu, nadającym przekazowi serialu głębszego charakteru emocjonalnego oraz podkreślającym wrażenie rozpadającego się świata bohaterów filmu. Większość klasycznych i etnicznych instrumentów, takich jak fortepian, cytra, etniczne flety, duduk, cymbały oraz instrumenty perkusyjne i klawiszowe zostały nagrane osobiście przez kompozytora, który często wykorzystuje eksperymentalne techniki wydobycia dźwięku oraz nowego stroju instrumentów.
 

Niepowtarzalna ekipa muzyczna

Do współpracy nad ścieżką dźwiękową do Króla Atanas Valkov zaprosił wybitnych solistów i instrumentalistów ze świata muzyki współczesnej i etnicznej. Reasumując, udział w nagraniach wzięli: Atanas Valkov(fortepian, cytra, cymbały bęben obręczowy, duduk, flet tenorowy, instrumenty elektroniczne, instrumenty perkusyjne), Michał Dul(asystent kompozytora, opracowanie, edycja i przygotowanie warstw muzycznych), Anna Karpowicz(flet poprzeczny), Paweł Zalewski(Viola da Gamba basowa i sopranowa, z którą nagrane zostały całe partie kwartetu smyczkowego), Wacław Zimpel(klarnety altowe i basowe oraz preparowane), Gwidon Cybulski(harfa ngoni, drumle, wokale), Michał Stachyra(perkusja) i Daniel Moński(instrumenty perkusyjne).