Michał Szczygieł z emocjonalnym singlem

Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Universal Music Polska

Michał Szczygieł zaprezentował najbardziej osobisty i emocjonalny utwór w dotychczasowej karierze. Singiel Jakby co jest już dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych. Poznajmy szczegóły!

Michał Szczygieł, kojarzony do tej pory z radosnymi, dynamicznymi kawałkami, tym razem sięga po nieoczywistą balladę. W Jakby co łączy chłodną obserwację swojego stanu ducha z jednoczesnym pełnym emocji stwierdzeniem, że nie wszystko jest takie, jak być powinno. Wokalista nie wyrzuca z siebie żalu, ale też nie kreuje się na silniejszego niż w rzeczywistości. Artysta stopniowo odsłania karty nie tylko w tekście, ale i warstwie muzycznej. Oszczędne pianino i perkusja zmierzają do niecodziennego finału. W produkcji nie użyto żadnych korekcji. Singiel brzmi więc tak, jak zarejestrowano go w studiu. Michałowi drży głos. Nie może określić, jak się czuje i też nie wie, jak długo utrzyma się w ryzach.

Wypowiedź muzyka

Gdy pisałem Jakby co, znajdowałem się w bardzo dziwnym stanie. Trudno jednoznacznie mi powiedzieć, czy były to dobre czy złe emocje. Na pewno nie wiedziałem, jak opisać mój stan samymi słowami. Gdy usiadłem do nagrania, w głowie powstał cały pakiet, tekst wraz z muzyką. Dopiero dźwięki pozwoliły w pełni oddać skalę zawieszenia, w jakim się znalazłem.

Teledysk

Jakby co paradoksalnie artysta jest daleko i blisko jednocześnie. Doskonale podkreśla to zachwycający wizualnie teledysk w reżyserii Olgi Czyżykiewicz. Warto dodać, iż przy utworze pomagali Patryk Kumór i Dominic Buczkowski-Wojtaszek.