Maria Peszek zagra w Poznaniu

1
599
Maria Peszek
fot. Natalia Nazar

Maria Peszek da koncert w Poznaniu 23 września 2021 roku. Wydarzenie pierwotnie zostało zaplanowane na 25 czerwca, ale z przyczyn organizacyjnych je przełożono.

Podczas wrześniowego koncertu na Skwerze Play fani Marii Peszek będą mogli usłyszeć jej najnowsze utwory. Organizatorzy gwarantują ważność wszystkich zakupionych biletów z pierwotną datą występu artystki. Ze względu na pandemię liczbę miejsc znacznie ograniczono.

Nowa płyta

Piosenkarka poinformowała swoich fanów na Instagramie, że jej nowy album Ave Maria ukaże się już 10 września 2021 roku. Jak sama twierdzi, to najpiękniejsza płyta, jaką nagrała. Współautorem muzyki oraz producentem jest Kamil Pater. Od 29 czerwca album można zamawiać w preorderze. W skład track listy wchodzą utwory takie jak:

ave maria
jebię to wszystko
virunga
dzikie dziecko
szambo wybiło
viva la vulva
lovesong
pusto
nic o polsce
barbarka feat. Oskar83

Teledysk do ave maria ukazał się 2 lipca 2021 roku. Z pewnością część utworów usłyszymy w Poznaniu.

SORRY POLSKO SUPER TOUR

Maria Peszek wróciła do koncertowania po dłuższej przerwie na początku 2020 roku. Zaskakujące aranżacje starych utworów wykonywała wraz z bandem w nowym składzie: Kuba Staruszkiewicz – perkusja, Pat Stawiński – bas oraz Kamil Pater – gitary. Trzynaście koncertów nazwała właśnie SORRY POLSKO SUPER TOUR.

O artystce

To wokalistka, aktorka, autorka tekstów oraz performerka. W trakcie dziesięcioletniej kariery aktorskiej wykreowała wiele ról, które następnie niejednokrotnie nagradzano. Na koncie ma współpracę, między innymi, z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem, Kazimierzem Kutzem, Krystianem Lupą. Od 2005 roku zajmuje się jej największą pasją – muzyką. Od tego czasu wydała cztery solowe albumy: Miasto mania (2005), Maria Awaria (2008), Jezus Maria Peszek (2012) oraz Karabin (2016). Już wkrótce ukaże się kolejny, wcześniej wspominany, album Ave Maria. Może pochwalić się wieloma prestiżowymi nagrodami, gdyż stała się laureatką choćby Paszportu Polityki, Fryderyków, Wdechu Gazety Wyborczej i Fenomenu Przekroju. Piosenkarka nie boi się wyrażać siebie na scenie, o czym świadczą również jej teksty.

Autorka przejmujących i bezkompromisowych tekstów poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych, niejednokrotnie wstrząsających polską opinią publiczną, Maria Peszek wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sando
sando
1 rok temu

Łapcie namiary – https://goingapp.pl/wydarzenie/maria-peszek-j-bie-to-wszystko-wiosna-nareszcie-fabryka-lloyda/maj-2022 Zdecydowanie warto. Babeczka jest nieziemska i robi ogromną różnicę swoim działaniem. W zasadzie udało się nam wszystko zmienić w stronę normalności. A jak to wygląda z Waszej strony?