Maria Peszek wraca do koncertów klubowych [zapowiedź]

0
130
Maria Peszek wraca do koncertów klubowych
Maria Peszek wiosenna trasa 2023

Po entuzjastycznie przyjętej i w większości wyprzedanej wiosennej trasie „J*BIĘ TO WSZYSTKO. WIOSNA NARESZCIE” oraz po letnich festiwalowych występach, Peszek wraca do koncertów klubowych. „MARIA JEST Z NAMI”, to kontynuacja wiosennej trasy koncertowej, która odwiedzi między innymi klimatyczny Klub Forty Kleparz w Krakowie.

Maria Peszek wraca do koncertów klubowych

Maria Peszek to artystka wyłamująca się ze wszelkich schematów. Jej twórczość dotyczy często niewygodnych ale ważnych tematów. Karierę muzyczną rozpoczęła w 2005 roku – nakładem wytwórni Kayax ukazał się wtedy jej debiutancka płyta Miasto mania przy której pracowali Wojciech Waglewski, Emade i Envee. Koncepcyjny album promowały single Moje miasto, Nie mam czasu na seks i Miły mój. Płyta została doceniona pozytywnie przez krytykę oraz fanów, zdobyła też 3 nominacje do Fryderyka i wygrała w kategorii Produkcja muzyczna roku.

Rozmowy o życiu. „Naku*wiam zen” Marii Peszek

Kolejna płyta Peszek Maria Awaria wydana została w 2008 roku i wzbudziła liczne kontrowersje w środowisku polskiej prawicy. Tydzień po premierze album uzyskał status złotej płyty, a miesiąc później pokrył się platyną. Z kolei sama Maria Peszek została laureatką nagrody Paszport Polityki oraz dwa Fryderyki w kategoriach Autor roku i Album muzyki alternatywnej. Kolejne albumy Marii Peszek to Jezus Maria Peszek (2012), Karabin (2016) oraz Ave Maria (2021).

Nadchodzące wiosenne, klubowe koncerty Marii Peszek

Maria Peszek wraca do koncertów klubowych
Maria Peszek wraca do koncertów klubowych
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments