Kochanowski zabrzmiał na nowo. Maria Peszek i Bartek Wąsik na Malta Festival [fotorelacja]

0
1
„Pieśń nocy letniej. Peszek i Wąsik grają Kochanowskiego”, fot. Natalia Nazar

Wieczór rozpocznie wyjątkowy koncert Pieśń nocy letniej. Peszek i Wąsik grają Kochanowskiego, unikatowy projekt Maria Peszek i Bartka Wąsika, którzy stworzyli nowe muzyczne interpretacje Pieśni świętojańskiej o Sobótce Jana Kochanowskiego, zachowując renesansowy tekst w całości.

Głos i fortepian, liryzm i eksperyment, natura, emocje i wielogłos znaczeń spotykają się tu w zaskakującej, współczesnej opowieści o bliskości, wspólnocie i relacji człowieka ze światem. Artyści sięgnęli po renesansową Pieśń świętojańską o Sobótce, nadając jej współczesną formę muzyczną, jednocześnie zachowując oryginalny tekst w całości. Projekt, prezentowany w ramach Malta Festival, był próbą dialogu między dawną literaturą a współczesną wrażliwością, opowieścią o bliskości, relacji człowieka z naturą i potrzebie wspólnoty. Kameralne połączenie głosu Marii Peszek i fortepianu Bartka Wąsika stworzyło nastrojowy koncert, wpisujący się w świętojańską atmosferę letniego przesilenia.

Podoba Ci się to, co robimy?
Wesprzyj nas i postaw nam kawę!
Wesprzyj nas
0 0 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze