Łydka Grubasa rusza w trasę!

0
30
fot. Facebook kapeli

Zespół Łydka Grubasa ogłosił właśnie wiosenną część trasy Ęć się imię Twoje, promującą najnowszą płytę zespołu zatytułowaną Ęć. Kapela zagra koncerty aż w dwudziestu miastach. Jednocześnie zapowiedział wydanie koncertowego DVD. Dodatkowo, na finał trasy Łydka szykuje dwa mini festiwale oraz bardzo nietypowy koncert.

Jesień była bardzo udana, wiosnę chcemy zagrać jeszcze huczniej – mówi Bartosz „Hipis” Krusznicki, wokalista Łydki. – Pojawimy się w kilku miejscach, gdzie zagramy po raz pierwszy. Na wielu koncertach pojawimy się ponownie w towarzystwie sekcji dętej! W setliście będą oczywiście utwory z płyty Ęć, będą największe hity, ale chcemy tez pograć kilka kawałków bardzo bliskich naszemu sercu, bo ostrzejszych, plus nowości, bo przymierzamy się do nagrania zupełnie nowych kompozycji i czymś nowiutkim na pewno uraczymy naszą ukochaną Publiczność. Ogólnie – będzie się bardzo intensywnie działo i każdy koncert będzie niezapomnianym wydarzeniem!

Grupa na wiosnę planuje wydać DVD zarejestrowane w trakcie trasy uświetniającej XX-lecie działalności zespołu.

Koncert w Krakowie był niesamowity – mówi Artur „Carlos” Wszeborowski, basista. – To co tam się działo na szczęście wpadło w kilkanaście kamer i teraz ukaże się na płytce razem z obrazkiem. Dość długo trwało przygotowanie tego materiału, byliśmy bardzo zajęci koncertowaniem, ale w końcu tak, będzie, i wygląda to oraz brzmi oszałamiająco! Postawiliśmy też na 100% live – zespoły często po koncercie dogrywają dźwięk w studio – u nas stawiamy na szczerość muzyczną i tracki będą faktycznie tym, co wyszło nas spod strun na koncercie. Dzięki temu poczujecie się jakbyście tam byli!

Przedsmak tego co jedni już przeżyli, w pamiętne Święto Niepodległości 2022 roku, można poczuć sprawdzając zapowiedź na YouTube:

Finał trasy będzie nietypowy – tym razem Łydka postanowiła zaserwować fanom mini festiwal.

We współpracy z Galicja Productions, zapraszamy na wspólny występ Łydki Grubasa, Lej Mi Pół oraz Transgresji – anonsuje Maciej „Maciejka” Matuszczyk, perkusista. – Dość przewrotnie, koncerty te nazwaliśmy Fuck Off Festiwal, jako że wszystkie trzy zespoły bezkompromisowo opisują rzeczywistość zdecydowanie odrzucając niefajne patologie społeczne, których dzisiaj mnóstwo. Dodatkowo we Wrocławiu zagramy Freak Music Festiwal, gdzie mamy zamiar wystąpić w niebanalnym anturażu nawiązującym do naszych korzeni, oraz zaprezentować kawałki, których nigdy bądź prawie nigdy nie gramy na koncertach. A które są absolutnie absurdalne, i które zdecydowanie zaskoczą wszystkich, no może za wyjątkiem tych, którzy znają nas od podszewki.

Szykuje się trasa pełna wrażeń i zaskoczeń! Zespół odwiedzi aż 20 miast:

16.02 Brodnica (Nurt) + Sorry Andżej
23.02 Bydgoszcz (Over the Under Pub) + sekcja + Talo Gerhard
24.02 Konin (Oskard) + sekcja + Talo Gerhard
25.02 Płock (POKiS) + sekcja
1.03 Ostrów Wlkp (Stara Przepompownia) + sekcja + Joe Palooka
2.03 Włocławek (Centrum Kultury Browar B) + sekcja + Joe Palooka
3.03 Elbląg (Mjazzga)
7.03 Toruń (Lizard King) akustycznie
8.03 Gniezno (Restauracja Europejska) + Who is Who
9.03 Zielona Góra (Kawon) + Who is Who
15.03 Łódź (Scenografia) + sekcja + Leepy
16.03 Skarżysko Kamienna (Semafor) + Leepy
17.03 Siemianowice Śląskie (SCK)
22.03 Gdynia (Ucho) + sekcja + Talo Gerhard
23.03 Koszalin (G38) + sekcja + Talo Gerhard
24.03 Malbork (Makulatura)
05.04 Katowice (P23) – Fuck Off Festiwal  Łydka + Lej Mi Pół + Transgresja
06.04 Warszawa (Proxima) – Fuck Off Festiwal  Łydka + Lej Mi Pół + Transgresja
12.04 Wrocław (Stary Klasztor) – Freak Music Festiwal
13.04 Piła (Yogi Klub)

Łydka Grubasa to Olsztyński zespół, który działa bardzo aktywnie od XX lat na scenie rockowej w Polsce i za granicą. Ma na koncie pięć płyt studyjnych, występy na wszystkich większych festiwalach wliczając to (kilkukrotnie) Dużą Scenę Pol’and’Rock oraz setki koncertów klubowych. Jest również laureatem nagrody Złotego Bączka na wspomnianym PnR oraz podwójnej platyny przyznanej przez SPAV za singiel „Rapapara”. Odsłuchania i wyświetlenia utworów łydki notuje się w milionach.

Grupa wykonuje bardzo różnorodną mieszankę muzyki rockowej, przeplataną zapożyczeniami ze wszelkich gatunków muzycznych. Warstwa tekstowa to satyra na otaczającą rzeczywistość, wzbogacona o dosadną puentę. Łydka jest zespołem, który jest bardzo żywiołowy na scenie i koncentruje się na Publiczności, wciągając ją z całych sił do współpracy podczas koncertu. Część koncertów wykonuje w towarzystwie sekcji dętej, zapewniając jeszcze bardziej soczyste doznania dźwiękowe i wizualne.

Zespół tworzą:
Bartosz Krusznicki – wokal
Maciej Charytoniak – gitara
Artur Wszeborowski – gitara basowa
Dominik Skwarczyński – klawisze
Maciej Matuszczyk – perkusja

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments