Liam Gallagher w filmie dokumentalnym. Premiera w Cannes!

Liam Gallagher w filmie dokumentalnym

Film ukaże historię młodszego z braci Gallagherów, jego dojście do sławy z Oasis i wyjście z cienia jego starszego brata – Noela. Produkcja zostanie zaprezentowana na festiwalu w Cannes. 

Liam Gallagher zasłynął jako jedna z ulubionych postaci brytyjskiej muzyki. W latach 90. założył Oasis, do którego dołączył jego brat Noel. Starszy z Gallagherów cały okres działalności zespołu był głównym kompozytorem i tekściarzem zespołu. Liam zajmował się głównie śpiewaniem, choć okazjonalnie udzielał się jako autor tekstów i muzyki.

Liam Gallagher: As It Was

Tytuł filmu, Liam Gallagher: As It Was, nawiązuje do przełomowej, wydanej w zeszłym roku płyty As You Were, która okazała się być jednym z najlepiej sprzedających się albumów 2017 roku. Imponuje również liczba sprzedanych winylowych wydań wokalisty. Już w pierwszym tygodniu sprzedano ich ponad 16 tysięcy – to najlepszy wynik od 20 lat!

The Hollywood Reporter donosi, że oficjalnie rozpoczęto produkcję filmu. Charlie Lightening został wybrany jako reżyser – współpracował już z Liamem przy okazji teledysku do Chinatown. Producentem został Steven Lappin, który pracował już nad filmami o Beyonce i George’u Michaelu.

Liam Gallagher w filmie dokumentalnym – szczegóły produkcji

Liam Gallagher: As It Was ma być emocjonalną opowieścią o jednym z największych frontmanów w historii rocka i człowieku, który razem z kumplami w niecały rok podbili muzyczny świat. Film poruszy historię upadku wokalisty, wieloletniej posuchy twórczej, procesów sądowych i problemów z używkami. Przyjdzie także czas na część pozytywną, gdzie pokazany zostanie proces twórczy artysty, jego powrót do sławy i koncertowania dzięki As You Were. Jak wiadomo od momentu rozpadu Oasis w 2009 roku bracia Gallagher pozostawali w konflikcie, ale to Noel święcił triumfy ze swoim nowym zespołem – High Flying Birds. Ostatnie miesiące dla Liama to prawdziwe wyjście z mroku i powrót na piedestał jako globalna gwiazda.

Czy film dokumentalny o jednej z najbardziej elektryzujących postaci rockowego świata osiągnie sukces? Patrząc na ostatnie dokonania wokalisty i dobór współpracowników – nie może być inaczej!

#7 Grafomański Przegląd Muzyczny – 6.11.2017

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o