Legendarne Lock Tavern zostanie zamknięte

Lock Tavern zostanie zamknięte
grafika pochodzi z fanpage Lock Tavern na facebooku.

Lock Tavern, w którym pierwsze kroki stawiali wielcy artyści zostanie zamknięte jeszcze w tym miesiącu. Zostały ostatnie dwa koncerty aby poczuć klimat tego sławnego brytyjskiego pubu. 

Jak podaje TimeOut Lock Tavern zostanie zamknięte 28 sierpnia tego roku. W tym miejscu swoje pierwsze kroki stawiali tacy artyści jak: Amy Winehouse, Florence + The Machine, Adele, Franz Ferdinand, Metronomy, Mystery Jets, Warpaint, Savage, Run The Jewels, Tame Impala i wielu innych.

Lock Tavern zostanie zamknięte

Jest to jedno z tych głośnych, przepełnionych miejsc, w którym ludzie tańczą na stołach i kanapach, a jak przychodził czas zamknięcia, goście po prostu zostają tam na noc i śpią na różnego rodzaju meblach aż do czasu ponownego otwarcia. Legendarny pub został sprzedany za sumę kilku milionów funtów. Obecnie jeszcze nie ma informacji co powstanie na jego miejscu.

Ostatnie koncerty

Dwa ostatnie wydarzenia odbędą się 23 i 27 sierpnia. Pierwsze z nich nosi nazwę Au revoir lock tavern, jego line-up jest jeszcze nieznany. Drugą imprezę (dzień przed ostatecznym zamknięciem) poprowadzi znany w tym miejscu skład Blogger’s Delight z takimi muzykami jak: Matt Walsh, Nadia Ksaiba, Filthy Dukes, Casper C oraz Skull Juice & NikNikNik.

Fala zamkniętych pubów

To już kolejne koncertowe miejsce, które zakończy swój żywot. Jak donosi TimeOut, jedna trzecia takich pubów w całym kraju została zamknięta w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Rok temu zakończyło swoją działalność sąsiednie Forge Proud, a tydzień temu to samo spotkało Her Upstairs.