KRÓL wystąpił w Blue Note [fotorelacja]

KRÓL wystąpił w Blue Note
fot. Beata Wencławek

W pierwszy grudniowy poniedziałek stolica Wielkopolski była świadkiem niesamowitego wydarzenia – KRÓL wystąpił w Blue Note. Koncert ten pomógł rozgrzać serca jesiennego wieczora.

Pierwszy grudniowy poniedziałkowy wieczór nie musi być wcale straszny. Dzięki występowi KRÓLa w poznańskim Blue Note mogliśmy poczuć powiew świeżego powietrza. Wraz z Błażejem Królem, który zaśpiewał i zagrał na gitarze, wystąpili: Iwona Król – instrumenty klawiszowe i wokale – oraz Thomas Fietz – perkusja i elektronika. Takie połączenie sprawiło, że sala wypełniła się przepięknymi dźwiękami, a zgromadzeni w niej fani artysty chłonęli je pełnymi piersiami. Nic dziwnego, że bohater wieczoru wrócił do stolicy Wielkopolski, aby zagrać dla poznańskiej publiczności kolejny znakomity koncert. Wielkie to szczęście dla Poznania, że trasa Spróbuję, promująca płytę Przewijanie na podglądzie, nie ominęła naszego miasta.

Zdjęcia wykonała Beata Wencławek.

KRÓL ma wielki talent do tworzenia muzyki i tekstów. Jest jednym z najciekawszych muzyków młodego pokolenia. Zanim rozpoczął solową karierę, udział się w UL/KR. Tam udzielał się w duecie wraz z Maurycym Kiebzakiem Górskim, a ich wspólna płyta została bardzo dobrze przyjęta przez muzyczny świat. W 2014 roku Błażej Król wydał swój solowy album Nielot. Natomiast jego następcami były Wij z 2015 roku oraz Przez Sen z 2016. W 2018 roku doczekaliśmy się kolejnego wydawnictwa – w marcu na półki sklepowe trafiła płyta Przewijanie na podglądzie. Możemy ją zaliczyć do tzw. outsider music – jest to muzyka swobodna, osobista i indywidualna.  Płyta nie jest zwyczajna, bo powstała we współpracy z Piotrem Emade Waglewskim, który zajął się miksem i masteringiem. Sam Król jest odpowiedzialny za teksty i muzykę. Dzięki albumowi poznajemy skomplikowany świat artysty, który jest poetycki, emocjonalny, naturalny, ale przede wszystkim intrygujący. Charakterystyczne dla niego jest to, że jest przyziemny.

W pogoni za KRÓLem

Na trasie KRÓLa pozostały jeszcze tylko 3 koncerty w 2018 roku, więc jeśli nie mieliście jeszcze okazji posłuchać go na żywo, musicie to zmienić. Król wystąpi 6 grudnia w Rzeszowie, 7 grudnia w Płocku oraz 11 grudnia we Wrocławiu.

KRÓL wystąpił w Blue Note
fot. facebook.com/events/254625145101491/?active_tab=about