Artyści Przeciw Nienawiści – Znamy nazwiska artystów oraz prowadzących

Ponad 90 artystów zapowiedziało chęć wzięcia udziału w specjalnym koncercie Artyści przeciw nienawiści. Dziś zostały ogłoszone pierwsze nazwiska.

Polacy w ostatnim czasie przeżywali trudny okres. Wydarzenia związane z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz rezygnacją Jurka Owsiaka z funkcji Prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poruszyły nie tylko Polskę, ale również cały świat. Doda zaapelowała na swoim Instagramie do wszystkich polskich artystów, aby zorganizować wspólnie specjalny koncert pt. Artyści przeciw nienawiści.

Mam prośbę do wszystkich muzyków, może zrobimy coś razem w duchu utworu “Znak pokoju”. Przekażmy sobie znak pokoju, zjednoczmy ludzi pod sceną. Zróbmy koncert, ale nie tak, że telewizja nas wynajmuje na wykon – zróbmy coś od siebie sami. Niech każdy artysta opowie swoje historie związane z hejtem, z przemocą w internecie, o tym, jak my to przeżywamy. Myślę, że możemy tym pomóc młodym ludziom, swoim fanom, ale przede wszystkim jako artyści zrobić kawał dobrej roboty – mówiła.

 

Ponad 90 nazwisk

Na apel piosenkarki nie trzeba było długo czekać. Do akcji zgłosiło się mnóstwo znanych muzyków. Dziś ujawnione pierwsze nazwiska. Na scenie podczas koncertu Artyści Przeciw Nienawiści pojawią się Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska, Marcin Wyrostek, Grzegorz Hyży, Ewa Farna, Ewelina Lisowska, Kasia Popowska, Kasia Moś, Gromee, Golec uOrkiestra, Sarsa, Dawid Kwiatkowski, Marina, Margaret Patrycja Kazadi, Nick Sinckler, Cleo.

Koncert poprowadzą Agnieszka Hyży , Filip Chajzer, Krzysztof Ibisz, Dorota Gardias, Barbara Kurdej-Szatan i Maciej Dowbor. Natomiast producentem przedsięwzięcia będzie firma Music Company:

Miło nam poinformować, że Music Company zaangażuje się produkcyjnie w realizację koncertu #artyściprzeciwnienawiści. To dla nas ogromne wyróżnienie, bo do włączenia się w organizację koncertu zaprosili nas nasi Przyjaciele Artyści, którzy wezmą udział w tej szczytnej inicjatywie walki z hejtem i nienawiścią. Bądźmy razem 27 lutego w Atlas Arenie w Łodzi! Artyści przeciw nienawiści

Data, miejsce i bilety

Koncert odbędzie się 27 lutego 2019 roku w hali Atlas Arena w Łodzi. Inicjatorzy założyli także specjalnego maila artysciprzeciwnienawisci@oneaim.pl, na który może pisać każda osoba zainteresowana udziałem w akcji. Jak potwierdziła Agnieszka Hyży, bilety na wydarzenie będą kosztować 50 złotych.

Bilety są dostępne w internecie, chociaż tak naprawdę nie chcielibyśmy nazywać tego “biletem”, a “cegiełką” na organizację całego przedsięwzięcia w kwocie 50 zł. Umożliwia ona wejście na teren Atlas Areny i skorzystania ze wszystkich atrakcji – podkreśliła Agnieszka Hyży, rzecznik prasowy wydarzenia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o