Deep Purple wracają do Polski!

0
17

Powrót legendy. Trasa nazywa się 1 More Time Tour, ale wierzymy, że to jeszcze nie pożegnanie, bo Deep Purple są w znakomitej formie scenicznej. Przekonamy się o tym już 17 października w Katowicach. Gościem specjalnym koncertu będzie amerykańska grupa Jefferson Starship.

Na szczęście Deep Purple to nie muzeum na kółkach, to rockowe tu i teraz. Od ponad dekady zespół jest nie tylko w fantastycznej formie koncertowej, ale i twórczej. NOW What?!, inFinite i Whoosh!, czyli seria albumów nagranych z producentem Bobem Ezrinem, znanym ze współpracy m.in. z KISS i Pink Floyd, wytrzymuje porównanie z najlepszymi klasycznymi płytami zespołu. Nawet odejście Steve’a Morse’a, który w 2022 roku opuścił Deep Purple z przyczyn osobistych, nie zatrzymało triumfalnego pochodu grupy przez sceny świata. Wręcz przeciwnie, wirtuozerskie umiejętności i witalność Simona McBride’a dodały energii całemu zespołowi i zaraziły entuzjazmem fanów.

Gościem specjalnym Deep Purple w Katowicach będzie kultowy amerykański zespół Jefferson Starship. Powstał w 1974 r. na gruzach legendarnego, psychodelicznego Jefferson Airplane, by zdefiniować brzmienie kalifornijskiej sceny tamtych czasów. Wczesne albumy Jefferson Starship – choćby Dragon Fly i Red Octopus – to dziś absolutna klasyka, ale zespół wciąż tworzy znakomitą muzykę. Dowodem płyta Mother of the Sun, wydana w 2020 r., tak podsumowana przez jednego z krytyków: „genialna porcja amerykańskiego stadionowego rocka”. Nic dodać, nic ująć.

Bilety na koncert Deep Purple i Jefferson Starship dostępne będą od piątku, 22 marca, od godziny 11:00 w serwisie eBilet.pl.

Wejściówka na płytę kosztuje 299 zł.

Ceny pozostałych biletów:

  • Loża – 449 złotych
  • Miejsca siedzące, sektory A – 369 zł
  • Miejsca siedzące, sektory B – 329 zł
  • Miejsca siedzące, sektory C – 269 zł

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments