Koncert „Sierpniowa miłość” z okazji 74. rocznicy Powstania Warszawskiego [zapowiedź]

W przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 31 lipca 2018 roku, odbędzie się koncert Sierpniowa miłość

Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 20:30. Wydarzenie odbędzie się na placu Krasińskich w Warszawie.

Widowisko oparto na losach żołnierek i żołnierzy AK, którzy postanowili pobrać się w trudnym czasie powstania. Słowa przysięgi małżeńskiej ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci – wybrzmiewały wówczas z całą mocą.

REALIZATORZY

Za wyjątkowy scenariusz koncertu, będącego przede wszystkim opowieścią o miłości, młodości, wolności, pasji życia i nadziei, odpowiadają Krzysztof Dudek i Joanna Majorkiewicz. Reżyserem Sierpniowej miłości jest Bolesław Pawica.

Oprawa multimedialna widowiska oparta będzie na historii małżeństw powstańczych opowiedzianych w filmie dokumentalnym Żółta bluzka ze spadochronu (wersja angielska – Epidemia Miłości). Na ekranie prezentowane będą fragmenty filmu przedstawiające historie małżeństw od momentu poznania się aż do chwili obecnej. Poszczególne fragmenty z wypowiedziami bohaterów przeplatane będą utworami muzycznymi.

Wystąpią: Monika Dryl, Natalia Grosiak, Magdalena Kumorek, Kacper Kuszewski, Renata Przemyk, Natalia Szroeder, Sławek Uniatowski, Agnieszka Wilczyńska, Łukasz Zagrobelny,  Mateusz Ziółko, Lesław Żurek oraz Orkiestra Grzegorza Urbana.

Na koncert zaprasza Stołeczna Estrada. Wstęp jest wolny.

Materiały prasowe.