Kazik Staszewski zapowiada nowe wydawnictwo

Kazik Staszewski
fot. Wprost.pl
Legendarny już  frontman Kultu, Kazik Staszewski, po raz kolejny pokazuje, że nie lubi się nudzić. Wokalista cały czas koncertuje ze swoim zespołem, promuje ostatnią płytę Kwartetu ProForma i co jakiś czas występuje podczas akustycznych koncertów. Najwidoczniej jednak dla Kazika jest to dalej za mało, ponieważ do tego wszystkiego dorzucił kolejny nowy projekt!

Już  7 czerwca 2018 roku usłyszeć będziemy mogli Kazika na debiutanckiej płycie projektu Kazik + Zdunek Ensemble. W zapowiedzi wydawnictwa przeczytać możemy, że “Kazik + Zdunek Ensemble to premierowy projekt Kazika Staszewskiego i Janusza Zdunka (jazzmana, trębacza Kultu), stworzony wspólnie z wybitnymi instrumentalistami. Artyści wzięli na warsztat klasykę brytyjskiego punku z lat 70. i stworzyli hipnotyzujące aranżacje, inspirowane jazzem i rockiem, wsparte charakterystycznym głosem Kazika.”. Śmiało stwierdzić można, że jest na co czekać. Warto także wspomnieć, że wydawnictwo ukaże się w kilku wersjach. W sklepie SP. Records znaleźć możemy bowiem zarówno wersję CD (28 zł), wersję winylową (105 zł)  jak i  kasetę magnetofonową (25 zł) z nagranym materiałem.

Tracklista oraz okładka

Zapoznać mogliśmy się już także z listą utworów oraz okładką, która zdobić będzie wydawnictwa. Na płytach (i kasecie) znajdziemy poniższe piosenki

1. Wojny
2. Police and thieves
3. Gangsters
4. Teenage warning
5. Homicyde intro
6. Homicyde
7. Rivers of babylon
8. Public image
9. Into the valley
10. Boredom
11. Prince charming
12. Prosto
13. Zabiłem kolegę na poligonie
14. Police and thieves outro

a okładka prezentować będzie się następująco:

Okładka nowego projektu Kazika Staszewskiego
fot: oficjalny sklep SP Records
Pomarańczowa Trasa Kultu

Warto wspomnieć, że już w październiku Kazik z Kultem powrócą na swoją coroczną Pomarańczową Trasę. Kapela na chwilę obecną potwierdziła następujące koncerty:

20 października – Kraków, nieznana jeszcze lokalizacja

27 października – Gdynia, Hala Sportowo- Widowiskowa

3 listopada – Katowice , Spodek

8 listopada – Warszawa, Klub Stodoła

9 listopada – Warszawa, Klub Stodoła

10 listopada – Warszawa, Klub Stodoła

17 listopada – Poznań, Hala MTP

Do rozpiski jednak cały czas dodawane są nowe daty, zatem możemy spodziewać się, że trasa rozrośnie się jeszcze do większych rozmiarów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o