Już 5 kwietnia w Gdyni 5 kapel odda hołd legendom grungu!

0
20
fot. materiały prasowe

5 kwietnia w Gdyni odbędzie się Tribute To Seattle, czyli koncert, podczas którego 5 zespołów odda hołd legendarnym kapelom grungowym!

Seattle – miasto siostrzane Gdyni: otoczone lasami, nadmorski port, dynamicznie rozwijająca się metropolia, słynąca z tolerancji i krzewienia kultury. A to nie wszystko co łączy naszą przepiękną Gdynię z największym miastem stanu Washington. Wspólną cechą jest również muzyka! Na przełomie lat ’80 i ’90 Seattle stało się stolicą grunge’u – muzyki, która zrewolucjonizowała ówczesny świat. Nirvana, Alice In Chains, Soundgarden, Mudhoney czy Mother Love Bone to pionierzy tej rewolucji, która zmieniła na zawsze świat muzyki. Czasy, kiedy na ulicy królowała flanela i martensy, a z telewizorów i radia wybrzmiewał Smells Like Teen Spirit powrócą na jeden wieczór już 5 kwietnia w rocznicę śmierci nieodżałowanych frontmanów Nirvany i Alice In Chains – Kurta Cobain’a i Layne’a Staley’a. 

Czym jest Tribute To Seattle?

Tribute To Seattle to cykl koncertów, składających się z utworów zespołów sceny muzycznej Seattle. Jest to kontynuacja idei zapoczątkowanej w marcu 2003 r., kiedy to w Gdyni odbył się pierwszy koncert pod hasłem Tribute To Seattle organizowany mi. przez Tymona Tymańskiego oraz Grzegorza ‘Guzika’ Guzińskiego. 

W tym roku hołd legendom grungu oddadzą: Seattle Suicide Band, It Follows, Nira Nise, Coldfish oraz Bazooms. 

Impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdynia.

Seattle Suicide Band

To projekt powołany specjalnie z okazji powrotu kultowego już wydarzenia,którym jest Tribute to Seattle. Muzycy łączą siły, by tego jednego dnia wspólnie oddać hołd nieśmiertelnym artystom sceny grungowej. Główny core kapeli tworzą artyści przez lata występujący w Trójmiejskich zespołach, którzy niejednokrotnie pojawiali się na scenie podczas wcześniejszych edycji TTS.

It Follows

“Nirvana na koksie” czy też “Alice in Chains na sterydach” to określenia, które przylgnęły do It Follows już na samym początku działalności. Cuchnie od nich mizantropią, a rozczarowanie rzeczywistości, jakie towarzyszy warstwie merytorycznej, zrozumie każdy z pokolenia millenialsów. 

Nira Nise

Nira Nise (wymawiane dokładnie tak, jak się pisze!) to alt-rockowy zespół, który zrodził się z pasji do surowego brzmienia z inicjatywy charyzmatycznej frontmanki. Warszawska formacja inspiruje się głównie zakurzoną już sceną Seattle i grupami, które wyróżniają się silnymi, kobiecymi wokalami, takimi jak Hole czy The Distillers. Krzyczane wokale, proste riffy i podarte rajstopy to nieodłączne elementy ich koncertów. 

Coldfish

Gdyński zespół założony w 2017 roku, jednak początki sięgają dużo dalej. Coldfish łączy w sobie energiczność punku, emocje rocka alternatywnego oraz grungowe riffy. 

Bazooms

Zespół złożony z czterech młodych i ekspresyjnych dziewczyn z południowej Polski. Ich muzykę można skategoryzować takimi gatunkami, jak grunge czy alt-rock, jednak dziewczyny uwielbiają bawić się muzyką i nie zamykają się na tworzenie nowych, innych rzeczy. Ich piosenki opowiadają często o skrajnych emocjach, poruszają nieraz trudne tematy, dziewczyny są też gotowe pokazać światu swoje zdanie. Od dzieciństwa uwielbiają tworzyć muzykę i wiedziały, że chcą to robić całe życie. 

Gdzie i kiedy odbędzie się wydarzenie?

GDZIE: Podwórko Art. / Scena Ucho, Gdynia

KIEDY: 5 kwietnia 2024 roku

START: 18:00 

BILETY: 50/60 PLN

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments