Już 17.05 premiera nowej płyty Das Moon!

Warszawskie trio z gatunku dark wave powraca do fanów z niespodzianką. Premiera nowej płyty Das Moon będzie miała miejsce 17 maja podczas koncertu w stołecznej Hydrozagadce. Krążek zatytułowany będzie Das Moon / RMX Live.

Zespół powstał w 2010 roku i dotychczas wydał trzy albumy – Electrocution (2011, Polskie Radio), Weekend In Paradise (2014, Requiem Records), Dead (2017, Requiem Records). Od 2011 roku zagrali kilkadziesiąt koncertów w kraju i za granicą. W 2012 roku byli supportem na festiwalu Electronic Beats w Gdańsku, występując przed Squarepusherem i Jamesem Blacki’em. Grupa ma także na koncie występ na największym festiwalu muzyki dark i electro-industrial Wave Gotik Treffen w Lipsku i festiwalu Mayday w Katowicach. Das Moon występował na jednej scenie z artystami takimi jak Psychic TV, Jazzanova czy Front Line Assembly. Członkami zespołu są Kamila Janiak (Daisy), Marek Musioł i Grzegorz Szyma.

Das Moon powracają z nowym materiałem!

Jak twierdzi wokalistka grupy, Daisy, ponad godzinny album zaskakuje dużą dawką energii. Co więcej wprawia muzyków z zespołu oraz publiczność w muzyczny trans. Daisy nie ukrywa również, że są to jej ulubione koncerty.

Podczas jednego z nich – dokładnie 29 marca w warszawskiej Proximie – zespół udokumentował materiał, który zachwycił przybyłych fanów energią i brzmieniem.
Nietrudno zauważyć, że to właśnie podczas koncertów Das Moon najbardziej dojrzewa i ewoluuje muzycznie. Wykonania live nakreślają ścieżkę, którą wyraźnie zmierza grupa, pozwalają także posłuchać muzycznych eksperymentów.

Nowy krążek będzie zawierał utwory, które zaskakują nową aranżacją (Colours, City Will), a także te, które nawiążą do początków grupy (Nowhere).

Po niemal rocznej przerwie Das Moon wraca w trasę koncertową. Trasa RMX Tour zapowiada nowe brzmienie i jest wyjątkowym połączeniem live-actu i elektroniki. Punktem wyjścia jest dotychczasowa twórczość zespołu. W bieżacym roku grupa koncertuje od lutego i zagrała już w wielu polskich miastach.

Przed nami koncerty Das Moon w Warszawie (17 maja, Proxima) oraz Bydgoszczy (18 maja, Estrada Stagebar).