Joe Bonamassa – Redemption. Szczegóły nowego albumu!

Joe Bonamassa - Redemption
fot. facebook.com/JoeBonamassa

Joe Bonamassa należy do światowej czołówki gitarzystów. Znany jest ze swoich niesamowitych zdolności twórczych, które posiada już od najmłodszych lat. Muzyk właśnie zapowiada swój trzynasty już album Redemption. Co przyniesie nowe wydawnictwo? 

Nie od dziś wiemy, że Joe Bonamassa to jeden z najpracowitszych ludzi w branży muzycznej. Artysta co chwilę jest związany pracą w jakimś projekcie, a jego wena twórcza zdaje się nie kończyć. To naprawdę zdumiewające, że zaledwie 41-letni gitarzysta jest już od tylu lat na scenie i ma na koncie tak pokaźny dorobek. Chociaż nie każdemu zdarza się debiutować w wieku dwunastu lat (!) przed taką legendą, jak B.B. King. Czym Joe zachwyci nas na swoim najnowszym wydawnictwie – Redemption?

Joe Bonamassa – Redemption

Nowy, trzynasty już, album Bonamassy ma ukazać się już 21 września. Będzie to drugi album studyjny wypuszczony przez muzyka w tym roku – całkiem niedawno przecież miała miejsce premierę kolejna płyta we współpracy z utalentowaną wokalistką Beth Hart – Black Coffee. Album Redemption był nagrywany w sposób typowy dla Joe – wiele (często naprawdę starych i imponujących) gitar oraz nie jedno, lecz kilka miejsc nagrywania. Studia, w których powstawała płyta to między innymi Blackbird Studios w Nashville, The Cave Australia w Sydney, Studio At The Palms w Las Vegas, Criteria Hit Factory w Miami czy Addiction Sound Studios, Nashville. Trzeba przyznać, lista dość imponująca. Nadejście wydawnictwa zapowiada tytułowy singiel, Redemption, do którego powstał również teledysk.

Odkupienie

Najnowszy album Joe Bonamassy będzie bardzo osobistym. Oto, co muzyk mówi na temat jego i siebie, podczas nagrywania materiału.

Przechodzę właśnie przez rzeczy w życiu, przez które nie spodziewałem się nigdy przechodzić. To uniesienie, skrucha, akceptacja, w zasadzie wszystko… To wszystko jest dosyć bolesne ale wiedząc to, wierzę, że nadchodzi lepszy czas.

Joe Bonamassa – Redemption

1. Evil Mama   
2. King Bee Shakedown 
3. Molly O’ 
4. Deep In The Blues Again 
5. Self-Inflicted Wounds 
6. Pick Up The Pieces 
7. The Ghost Of Macon Jones 
8. Just ‘Cos You Can Don’t Mean You Should 
9. Redemption 
10. I’ve Got Some Mind Over What Matters 
11. Stronger Now In Broken Places 
12. Love Is A Gamble

Data premiery: 21 września 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here