Jesień w Fortach Kleparz. Już za miesiąc IRA, co jeszcze przed nami?

Jesień w Fortach Kleparz. Już za miesiąc IRA, co jeszcze przed nami?

Po szybkiej wakacyjnej przerwie, ponownie zapraszamy na koncerty w krakowskim klubie muzycznym Forty Kleparz. Na scenie jednego z najpiękniejszych klubów w Polsce, już 11 listopada zagra zespół IRA. Co jeszcze przed nami? 

Jesień w Fortach Kleparz.

IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda ich płyta sprzedaje się w tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga zespół sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad.

IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu pt. IRA ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie 1993 i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych.

W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie Znamię do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty Ogrody, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność. Po 7 latach przerwy grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: IRA – Wracamy! która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji.

Premiera singla “Odprowadź” Meli Koteluk

Zespół w 2016 roku wydał już 11 krążek zatytułowany My. Artyści obecnie obchodzą 30-lecie swojego istnienia. Mają już za sobą zagraniczne koncerty, a aktualnie w ramach trasy XXX- lecie, jeżdżą po największych polskich miastach.

Co jeszcze tej jesieni czeka na nas w krakowskich Fortach Kleparz?

Jesień w Fortach Kleparz. Już za miesiąc IRA, co jeszcze przed nami?
Materiały promocyjne Forty Kleparz

Materiały promocyjne Forty Kleparz.