Mezo i Doniu witają się z fanami w starym stylu

Doniu i Jacek Mezo Mejer

Z okazji 20-lecia działalności Doniu i Jacek Mezo Mejer prezentują utwór Dzień Dobry Dobranoc, który jest nawiązaniem do pierwszych nagrań duetu.

Tych muzyków nie trzeba nikomu przedstawiać. Zna ich bowiem każdy zakątek Polski. Jacek Mezo Mejer oraz Doniu po utworze Wers Rewers i wspólnej trasie koncertowej w Polsce i zagraniu kilkudziesięciu koncertów, spotkali się ponownie w studiu, aby dotknąć w tekstach tematów motywacji i trwania muzycznej zajawki – mimo hejtu czy upływu lat. Ponownie zaskakują swoich fanów nowym singlem. Tak jak w przypadku ich pierwszych nagrań z lat 90-tych za kompozycje oraz sample odpowiada Doniu. Tekst wspólnie napisali Jacek Mezo Mejer oraz Doniu. Za mix & mastering odpowiedzialny jest Arkadiusz Namysłowski.

Wraz z singlem został muzycy wypuścili teledysk. Videoklip został nagrany w nocnej scenerii w Poznaniu skąd pochodzą. Jak możemy zauważyć większość scen toczy się przy Domu Studenckim Jowita, w którym mieszkają studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wraz publikacją teledysku Jacek Mezo Mejer i Doniu zorganizowali akcję, podczas której dzięki udostępnieniom video udało się zebrać 1200 zł na leczenie dla chorej Martyny z Kościana.

Ponieważ każdego dnia pomiędzy dzień dobry a dobranoc możemy coś zmienić i dołożyć cegiełkę do wybranego celu! Pieniądze przekazaliśmy  siostrze Martyny, która jest jest prawną opiekunką. Jakby nieszczęść było mało Martyna w wieku 8 i 9 lat straciła tatę i mamę. Dziś dzielnie walczy z chorobą.
Nie mogliśmy spotkać się z nią dziś osobiście ponieważ ma gorączkę i lekarze nie dali zgody. Ale dołożyliśmy z WAMI wspólnie cegiełkę w dobrej sprawie i z tego możemy być wszyscy dumni!  – podkreślał Doniu.