Jeden koncert, dwie premiery w Blue Note

Fot. Informacja Prasowa

Immortal Onion oraz Paranoid Mind zagrają w poznańskim Klubie Blue Note.  Specjalny koncert odbędzie się 12 maja.

Zapraszamy na koncert dwóch oryginalnych zespołów, których muzyka jest splotem jazzu, rocka i dźwięków pogranicza muzyki elektronicznej, dodatkowo okraszona przemyślanymi i głęboko emocjonalnymi tekstami. Dwie premiery podczas jednego koncertu oznaczają to, iż:  Immortal Onion zagrają w Poznaniu pierwszy raz od chwili powstania; Paranoid Mind pierwszy raz w swojej karierze wystąpi w Blue Note Poznań Jazz Club. Ich nowatorska koncepcja grania sprawia, że wypada bądź należy się zapoznać z zespołami.

O zespołach

Paranoid Mind to wielkopolski zespół progresywny, który w 2015 roku założyli Piotr Wtorek i Jeremiasz Baum. Od momentu powstania zespół pracował nad swoim pierwszym albumem – najpierw w duecie, a po długich poszukiwaniach, kiedy w 2016 roku do składu dołączył wokalista Michał Łakomy, a rok później basista Adam Wilczek – w kwartecie. 28 czerwca 2018 roku zespół wydał debiutancki album zatytułowany Ascendence.

To co tworzy “paranoiczny kwartet” nie jest łatwe do opisania jednym przejrzystym hasłem, bowiem mamy do czynienia z rockiem, elektroniką, eksperymentem, groove, jazzem i tym co nosi miano progressive. Dodatkowo grupa używa instrumentarium, które jest inne i ciekawe z tego powodu, że pozbawione gitary elektrycznej. Istotną warstwą przekazu muzycznego jest też strona tekstowa utworów, poetycka, mroczna, wprost paranoiczna, zgłębiająca w strofach zakamarki ludzkiej psychiki, opowiadająca o uczuciach i emocjach, o przemijaniu, słabościach, czy zapomnieniu.

Immortal Onion to trio powstałe wiosną 2016 roku. Inspiracją dla utworzenia zespołu byli artyści tacy jak Esbjörn Svensson, Hiromi Uehara czy Tigran Hamasyan.  Sklasyfikowanie muzyki Immortal Onion okazuje się niemałym wyzwaniem, gdyż członkowie zespołu w swojej twórczości nie boją się nawiązywać do wielu gatunków. Mimo tak dużej rozbieżności stylistyk, w których się obracają, udało im się stworzyć własny, rozpoznawalny język.

Charakterystyczne brzmienie zawdzięczają umiejętnemu łączeniu energicznych i skomplikowanych rytmicznie fragmentów z minimalistycznymi, transowymi motywami i lirycznymi tematami. Artyści wystąpili m.in. Warsaw Summer Jazz Days, Festiwalu Jazz Jantar,  czy Nisville Jazz Festival w Serbii oraz Smida Jazz Festival w Rumunii, gdzie okrzyknięto ich “nową twarzą” na muzycznej Antygali Doki 2017.

Bilety

Koncert odbędzie się 12 maja, o godz. 19 w poznańskim Blue Note. Bilety do nabycia w cenie 40 zł (I pula) i 50 zł (II pula) dostępne są na stronie klubu.