IGRY 2019 – Juwenalia Gliwickie [program]

IGRY
fot. Facebook

Już dzisiaj rozpoczynają się IGRY, czyli Juwenalia organizowane przez studentów Politechniki Śląskiej. Jakich atrakcji możemy się spodziewać?

Będzie m.in. gra miejska, wielkie grillowanie i kino, korowód oraz dwa dni koncertów. Wstęp na koncerty jest darmowy i co więcej, nie trzeba być studentem Politechniki Śląskiej, aby móc bawić się na IGRACH.

Poniedziałek – 13 maja

Zabawa zaczęła się już rano Miejskimi Wycieczkami – wydarzeniem, podczas którego można zwiedzić miejsca na co dzień niedostępne. W tym roku było to Centrum Sterowania Ruchem oraz Port w Gliwicach. Wieczorem o 18 w CKS Mrowisko odbędzie się Wieczór Komediowy, czyli seria stand-upów (wstęp 30 zł). O 21 zakończy się pierwszy dzień IGRÓW w KS Spirala, gdzie odbędzie się pierwszy roast… miejsca, czyli Roast Spirali.

Wtorek – 14 maja

IGRY rozpoczną się o 9, będzie można wziąć udział w Grze Miejskiej. Następnie o 14 na Łące Igrowej odbędzie się Finał Bojów Akademików, czyli jedyny w swoim rodzaju mecz Quiddtcha! O 18 w Zajadalni Na Łużyckiej rozpocznie się wieczór z planszówkami, a o 20 w KS Spirala wielkie Jam Session (wstęp darmowy).

Środa – 15 maja

Chcecie zapisać się w historii? Będziecie mieli okazję, ponieważ o 12 w Arenie Gliwice odbędzie się Bicie światowego rekordu Guinnessa w największej ilości osób robiących pompki! Drugą atrakcją tego dnia będzie Kłodnica Challenge 2019 na Moście pomiędzy wydziałem MT a Biblioteką. Będą to unikalne regaty kajakowe o Puchar Prezesa AKT Watra. Wieczorem można zrelaksować się podczas Wielkiego Grillowania z Kinem Plenerowym na Łące Igrowej. W planach seans Shreka oraz Asterixa i Obelixa: Misja Kleopatra – wstęp darmowy.

Czwartek – 16 maja

O 17 z Rynku ruszy Korowód, zmierzający w stronę scen. Od 18:30 w Arenie Gliwice odbędą się darmowe koncerty, czyli wizytówka IGRÓW. Wystąpią:

Farfocle
IKSY
Lej Mi Pół
Krzysztof Krawczyk
Łąki Łan

Piątek – 17 maja

To drugi koncertowy dzień IGRÓW, który rozpocznie się o 18 także w Arenie Gliwice. Tego dnia usłyszymy:

Jeden Osiem L
Łydka Grubasa
O.S.T.R.
Oberschlesien

Wszystkie szczegóły IGRÓW możecie sprawdzić także na oficjalnym wydarzeniu.