Historia gitary basowej – Geddy Lee zapowiada książkę!

Historia gitary basowej

Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądała ewolucja gitar basowych na przestrzeni dekad? Chcielibyście zgłębić historię najsłynniejszych instrumentalistów w historii muzyki? Mamy dla Was bardzo interesujące wieści! Muzyk zespołu Rush, Geddy Lee, opowiedział o swoim najnowszym projekcie, o książce. Będzie to Historia  gitary basowej.

Basista zespołu Rush ogłosił, że 4 grudnia 2018 roku będzie dniem premiery jego książki pod tytułem Geddy Lee’s Big Beautiful Book of Bass. Specjalne wydawnictwo zawierać będzie historie wyjątkowych modeli gitar, piękne fotografie Richarda Sibbalda oraz wywiady z najpopularniejszymi basistami.

Historia gitary basowej
fot. materiały promocyjne

Prace nad książką

Artysta przyznał, że nad projektem pracuje już od 7 lat. W tym czasie zebrał wiele interesujących materiałów, często nieznanych wcześniej informacji. Zgłębianie tajników gitar basowych wypłynęło wprost z zamiłowania do instrumentów. Nie jest również tajemnicą, że Lee może pochwalić się pokaźną kolekcją basówek. To wszystko składa się na zainteresowania, których efektu będziemy świadkami wraz z początkiem grudnia.

Historia gitary basowej

Oprócz daty publikacji znamy także kilka szczegółów – w książce pojawią się fragmenty wypowiedzi Johna Pula Jonesa z Led Zeppelin, Billa Wymana z The Rolling Stones, Roberta Trujillo z Metalliki czy Adama Claytona z U2.

Nadchodząca książka z pewnością będzie hitem wśród fanów muzyki rockowej i metalowej, a zwłaszcza basistów! Obok wydawnictwa o Led Zeppelin na liście Waszych świątecznych prezentów możecie umieścić książkę Lee.

Basista z krwi i kości

Geddy Lee to kanadyjski wokalista i basista, który może również popisać się umiejętnością gry na gitarze akustycznej oraz instrumentach klawiszowych. W świecie muzyki znany jest przede wszystkim z występów z grupą rockową Rush. Lee sygnuje swoim nazwiskiem gitarę basową Fender Jazz Bass.

W 2006 roku znalazł się na 13. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według Hit Parader.

Na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Świetnie radzi sobie z basem i czuje rock’n’rolla. Teraz będziemy mogli poznać go od nieco innej strony. Geddy Lee próbuje swoich sił jako autor książki. Mamy nadzieję, że jego Historia gitary basowej stanie się pozycją obowiązkową dla każdego szanującego się melomana.