Hip Hop Festival Poznań 2023 | Line-up 

0
767
Hip Hop Festival Poznań 2023

Szósta edycja Hip Hop Festival Poznań 2023 odbędzie się26 sierpnia nad poznańską Maltą.  

Hip Hop Festival Poznań 2023 – line-up

Na tegorocznym Hip Hop Festival w Poznaniu zagrają: 

Oki

Oki, a właściwie Oskar Kamiński, to 24-latek pochodzący z Lublina. Początki jego kariery sięgają 2013 roku, kiedy zaczął publikować swoje kawałki w serwisie YouTube, a swój pierwszy album Szanuj EP we współpracy z Mongołem wydał w maju 2014 roku. Największą popularność zdobył w marcu 2018 roku po wydaniu płyty Oki&Nearr. W 2020 roku wydał swój debiutancki album studyjny zatytułowany 47playground, na którym znalazły się single tj.: Kochać bloki czy Ktoś czeka. W tym samym roku wydał mixtape pt. 77747mixtape. W 2022 roku ukazał się album Produkt47, który pokrył się podwójną platyną. 

Zeamsone

Paweł Świdnicki urodził się w kwietniu 2000 roku w Przemyślu, a swoją przygodę z rapem zaczął w wieku ośmiu lat. Swój pierwszy utwór pt. Stay Fly opubilkował w serwisie YouTube w 2015 roku. W 2017 roku wydał pierwszy album pt. 777, a następny pt. Hundred Bands ukazał się rok później.  W 2020 roku premierę miała jego trzecia płyta 734 Guitars, a dwa lata później najnowszy album Universum. Kilka utworów rapera uzyskało status złotej płyty i były to: Jedna noc, San Andreas i bb. 

Chivas

Chivas, którego ksywka nawiązuje do szkockiej whiskey, to Krystian Gierakowski – młody raper pochodzący z Łodzi. Swój debiutancki album Nauczyłem sięprzeklinać wydał w 2020 roku i trafił na 4 miejsce na liście OLiS. Dwa lata później wypuścił drugi album pt. młody say10, który wspiął się na 2 miejsce listy. Choć rapuje dopiero od kilku lat, to jego utwory osiągają milionowe wyświetlenia na YouTube. Jego najbardziej znany kawałek nosi tytuł mam na twarzy krew i tym razem nie jest sztuczna i na ten moment został odtworzony aż 28 mln razy!  

Na Hip Hop Festival Poznań 2023 wystąpi także nowojorski duet Steelyone & Kool Kid Dre.

O reszcie wykonawców organizatorzy poinformują wkrótce. 

Dodatkowe informacje

Festiwal odbędzie się w sobotę 26 sierpnia na Scenie nad Jeziorem Maltańskim znajdującym się przy ul. Wiankowej 3 w Poznaniu. Start imprezy planowany jest na godz. 15:00. Obecnie bilety można zakupić w dwóch wariantach:

  • Bilet Standard – 159 PLN
  • Bilet Trybuna – 219 PLN

Dodatkowo na uczestników imprezy będą czekać foodtrucki, sklepy z merchem i strefy z alkoholem. 

Wydarzenie jest bez ograniczeń wiekowych, jednak osoby przed 15 rokiem życia mogą w nim uczestniczyć tylko pod opieką prawnego opiekuna. Ważne jest, że zarówno opiekun jak i podopieczny muszą posiadać bilet wstępu.

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments