Grupa The Zombies wystąpi na jedynym koncercie w Polsce!

0
22
mat. prasowe

Autorzy legendarnych singli She’s Not There, Tell Her No czy Time of the Season, brytyjska grupa The Zombies, wystąpią 20 czerwca w warszawskim klubie Progresja na jedynym koncercie w Polsce!

Ponad 60 lat na rynku muzycznym to nie lada wyczyn w kontekście historii zespołu. Nie zmieni tego fakt, że kariera The Zombies była dość rwana – w końcu tuż przed osiągnięciem największego komercyjnego sukcesu w 1968 roku z albumem Odessey and Oracle i pochodzącym z niego singlem Time of the Season grupa rozpadła się na ponad dwie dekady. Po chwilowych wznowieniach aktywności na pograniczu lat 80. i 90. oraz w 1997, panowie Blunestone i Argent wraz z rozpoczęciem nowego millenium wskrzesili The Zombies i ta przygoda trwa do dziś.

Zasługi Brytyjczyków dla muzyki rozrywkowej są znaczące: wprowadzili do popowego brzmienia keybordowe riffy, chóralne harmonie oraz chrypliwe wokale i byli drugim po The Beatles zespołem z Wysp, który podbił amerykańskie listy przebojów. Nie umknęło to uwadze magazynu Rolling Stone, który umieścił Odessey and Oracle w pierwszej setce rankingu 500 Płyt Wszechczasów, oraz zarządowi fundacji Rock and Roll Hall of Fame, do którego grona The Zombies zostali wprowadzeni w 2019 roku.

W czerwcu The Zombies wystąpią na jedynym koncercie w Polsce, podczas którego wykonają zarówno swoje największe, legendarne przeboje oraz nowe kompozycje z wydanej w zeszłym roku płyty Different Game.


Przedsprzedaż biletów rozpocznie się w środę, 6 marca o godzinie 10:00 na winiarybookings.pl
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments