Polski wokalista Gracjan Kalandył cały czas pracuje nad drugim albumem, ale już teraz zaprezentował trzecią zapowiedź. Najnowszy singiel nosi utwór Zostałem sam.
O artyście
Gracjan Kalandyk to absolwent wydziału wokalistyki jazzowej i muzyki estradowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jeden z najbardziej zapamiętanych artystów IV edycji programu X Factor i finalista V edycji The Voice of Poland. Niedługo po tym, ukazał się jego debiutancki album zatytułowany Dwa Słowa.
O nowym utworze i teledysku
Muzyk przedstawia kolejny utwór zapowiadający nadchodzący album Wilk. Po sukcesie singla Mimo Wszystko, czas na kolejną dawkę rockowo-popowej mieszanki. Zostałem sam to wynik kolaboracji artysty z producentami – Michałem Lange oraz Marcinem Makowcem. Producenci mają na swoim koncie współpracę z Kasią Lins, Michałem Szpakiem oraz Rosalie.. Najnowsza ballada to połączenie alternatywnego popu z elementami muzyki rockowej. Opowiada o bolesnych przeżyciach dwójki osób. To historia miłości, przeplatanej nienawiścią. Muzyczny wideo-klip stworzył Krzysztof Maksimiuk.

![Kochanowski zabrzmiał na nowo. Maria Peszek i Bartek Wąsik na Malta Festival [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/Piesn-nocy-letniej.-Peszek-i-Wasik-graja-Kochanowskiego-fot.-Natalia-Nazar-07-218x150.jpg)

![A Day To Remember zagrali w Poznaniu [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/Dying-Wish-Madball-A-Day-To-Remember-fot.-Natalia-Nazar-41-218x150.jpg)