Gary Numan zapowiada jubileuszowe tournée

Gary Numan zapowiada jubileuszowe tournée
Fot www.huckmag.com

Czterdzieście lat minęło jak jeden dzień… Zaśpiewać mógłby sobie w tym roku Gary Numan, jeden z prekursorów synth popu oraz industrial rocka. W 2019 bowiem muzyk obchodzi czterdziestolecie swojej działalności muzycznej. I z tej właśnie okazji Numan zapowiedział jubileuszowe tournée, króre rozpocznie się już we wrześniu!

Pierwsza część urodzinowej trasy Gary’ego Numana rozpocznie się 23 września w Bexhill, a zakończy 25 października w Londynie. Na chwilę obecną, trasa obejmuje tylko Wielką Brytanię, ale według krążących w internecie plotek, tournée rozrośnie się jeszcze o kilka kolejnych części. Biorąc pod uwagę okoliczności koncertów, podczas show można się spodziewać setlisty złożonej z największych hitów Numana. Obecnie nie wiadomo jeszcze kto będzie towarzyszył muzykowi na scenie oraz kto zaprezentuje się w roli supportu na nadchodzących koncertach. Tak czy inaczej zapowiadają się huczne urodziny i liczymy na to, że Gary wpadnie świętować także do naszego kraju! Poniżej sprawdzić możecie aktualną rozpiskę jubileuszowej trasy muzyka:

Gary Numan i jego jubileuszowa trasa - rozpiska
Fot: Facebook muzyka

Jeśli chodzi natomiast o ceny biletów, to są one zależne od miasta. Zazwyczaj jednak, koszt jednej wejściówki oscyluje wokół 30/40 funtów. Do sprzedaży trafiły także bilety Meet & Greet jednak w ich przypadku liczyć trzeba się już z kosztem około 300 funtów.

Gary Numan – postać wszechstronna

Gary Numan to urodzony w Londynie muzyk, który przez wielu postrzegany jest za pioniera synth popu oraz mieszanki muzyki elektronicznej z brzmieniami rockowymi. Numan znany jest głównie z pracy w zespole Tubeway Army oraz ze swojej bogatej kariery solowej. Multiinstrumentalista pochwalić może się obecnie dwudziestoma albumami solowymi, na których znaleźć możemy niesamowicie obszerny rozrzut gatunkowy. Gary zajmował się już muzyką rockową, disco, electro, funkiem, popem, a nawet industrial metalem. Jego dyskografie zamyka obecnie wydany w 2017 roku dobrze przyjęty album Savage (Songs from a Broken World).  Muzyk pochwalić może się także nagrodą imienia Ivora Novello, którą dwa lata temu otrzymał od Brytyjskiej Akademii Kompozytorów, Autorów i  Twórców Tekstów Piosenek za całokształt kariery.