Festiwale Jazzowe w Polsce – Lato 2018

Festiwale Jazzowe w Polsce

Z roku na rok nad Wisłą przybywa festiwali i koncertów z udziałem największych gwiazd. Czas wyjść na przeciw fanom jazzu i przedstawić najciekawsze letnie propozycje koncertowe!

Lato to sezon ogórkowy w mediach, ale to także rozkwit i zagęszczenie wszelkiej maści festiwali i koncertów. Oprócz trasy Męskiego Grania, Audioriver i innych większych festiwali warto zainteresować się bogatą ofertą jazzową.

Młyn Jazz Festival, 5-7 lipca

Festiwale Jazzowe w Polsce
fot. Wadowickie Centrum Kultury

Młyn Jazz Festival to jedno z największych wydarzeń muzycznych tego lata, jeśli chodzi o scenę jazzową. Od 7 lat Wadowice na parę dni stają się tętniącym życiem ośrodkiem muzycznym. W tym roku wystąpią: Katie Melua, Marcus Miller, Joey Alexander, Jamie Cullum i wielu innych. Koncerty odbywają się w Młynie Jacka Hotel & Spa.

BILETY

Warsaw Summer Jazz Days, 5-8 lipca 

Festiwale Jazzowe w Polsce
fot. materiały prasowe

Warsaw Summer Jazz Days powstał z incjatywy Mariusza Adamiaka początkowo jako przeciwwaga dla innego festiwalu – Jazz Jamboree. Organizowany od 1992 festiwal to najwyższej klasy wydarzenie muzyczne, gdzie od wielu lat przyjeżdżają sławy jazzowe z całego świata. Dowodem na to niech będzie choćby koncert Kamasiego Washington czy Branforda Marsalisa w edycji zeszłorocznej. W tym roku na scenie Klubu Stodoła zaprezentuje się m.in. Leszek Możdżer i John Scofield. Będzie się działo!

BILETY

Summer Jazz Festival – Kraków 24 czerwca – 5 sierpnia

Summer Jazz Festival Kraków (do 2017 r. Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami) został zorganizowany po raz pierwszy w 1996 roku. Od 2000 r. organizowane są koncerty plenerowe. Przez ostatnie 14 lat w ramach tego muzycznego święta prezentowała się cała czołówka polskiego jazzu. Festiwal to ponad 100 koncertów, których większa część odbywa się w Piwnicy Pod Baranami i innych krakowskich klubach jazzowych. W tym roku do Krakowa przyjadą: Take 6, Charles Loyd, Bill Frisell i Pharoah Sanders The Icon!

BILETY

Jazz na Starówce – Warszawa 

Jazz na Starówce to plenerowy festiwal, który odbywa się co roku na warszawskim Rynku Starego Miasta. Impreza jest darmowa, a koncerty trwają od początku lipca do końca sierpnia. Więcej szczegółów festiwalu już wkrótce!

 

Festiwale Jazzowe w Polsce – Lato 2018

Młyn Jazz Festival 2018 – kogo usłyszymy tym razem?