Festiwal Woodstock 50 odwołany!

Festiwal Woodstock 50 odwołany
fot. materiały prasowe

Woodstock 50, który miał odbyć się tego lata został odwołany!

W tym roku mija 50 rocznica oryginalnego Woodstock Festival. Z tej okazji w sierpniu w Watkins Glen miał się odbywać Woodstock 50 upamiętniający tę imprezę. Niestety pojawiła się informacja o odwołaniu wydarzenia.

Lineup festiwalu został ujawniony w marcu. Znalazł się na nim miszmasz młodych artystów. Wśród wielu gwiazd znalazła się Miley Cyrus, zespół Greta Van Fleet, Jay-Z czy Imagine Dragons. Miał też wystąpić zespół Santana, który wystąpił na oryginalnym Woodstocku w 1969 roku. Sprzedaż biletów miała ruszyć 22 kwietnia, jednak została przełożona ze względu na problemy z zezwoleniami. Już wtedy pojawiły się plotki o odwołaniu festiwalu. Organizatorzy zapewniali jednak, że to tylko plotki.

Dzisiaj do mediów dotarła informacja, że Dentsu – jedna z głównych firm inwestycyjnych festiwalu – ogłosiła, że inicjatywa Woodstock 50 nie będzie kontynuowana. Wydarzenie miało być częściowo organizowane przez współzałożyciela oryginalnego festiwalu – Michaela Langa.

Pomimo ogromnej ilości włożonego wysiłku nie wierzymy, że produkcja festiwalu nie jest godna marki Woodstock, zapewniając jednocześnie zdrowie i bezpieczeństwo artystom, partnerom i uczestnikom. Po starannej Analizie Dentsu Aegis Network’s Amplifi Live, partner Woodstock 50, postanowił odwołać festiwal. Choć jest to trudne, uważamy, że jest to najbardziej rozważna decyzja dla wszystkich zaangażowanych stron.

Przypomnijmy, że oryginalny Woodstock Festival odbył się w Bethel dniach 15-18 sierpnia 1969 roku. W ciągu trzech dni na scenie zagrali tacy artyści jak The Who, Santana, Joe Cocker, Ten Years After, Crosby, Stills, Nash & Young, czy Jimiego Hendrix.