Evanescence wracają z nowym singlem!

Evanescence wracają! Publikują nowy singiel i zapowiadają album The Bitter Truth!

Historia Evanescence

Zespół Evanescence powstał w 1995 roku w Little Rock w stanie Arkansas z inicjatywy pianistki i wokalistki Amy Lee oraz gitarzystę Bena Moody’ego. Grupa określana jest jako zespół gotycko-metalowy i porównywana m.in. do Lacuny Coil czy Within Temptation. Zespół obecnie tworzą: wokalistka Amy Lee, gitarzyści Troy McLawhorn oraz Jen Majura, basista Tim McCord oraz perkusista Will Hunt.

W 2004 roku Evanescence otrzymali nagrodę Grammy w dwóch kategoriach: Najlepszy Nowy Artysta oraz Najlepszy Hard Rockowy Występ. Byli również nominowani do tej nagrody w kategoriach Album Roku, Najlepszy Rockowy Album, (w obydwu przypadkach za płytę Fallen), Najlepsza Rockowa Piosenka (Bring Me To Life), Najlepszy Popowy Występ w wykonaniu Duetu/Grupy (My Immortal) oraz ponownie Najlepszy Hard Rockowy Występ (Sweet Sacrifice).

Evanescence ma na swoim koncie takie hity, jak Bring Me To Life, Going Under czy My Immortal. Od 1995 roku grupa nagrała 4 albumy: Fallen, The Open Door, Evanescence oraz Synthesis. Ta ostatnia ukazała się w 2017 roku i zawierała przede wszystkim symfoniczne przeróbki kawałków takich, jak Lithium, Imaginary czy My Heart Is Broken, ale także 2 nowe piosenki – Hi-Lo (duet z Lindsey Stirling) oraz Imperfection.

Formacja zapowiedziała nowy singiel i płytę 17 kwietnia 2020 roku na swoim Instagramie. Singiel Wasted On You wraz z teledyskiem ujrzał światło dzienne dzisiaj (24 kwietnia 2020). Niestety, nie jest jeszcze znana data premiery albumu The Bitter Truth. Wiadomo jedynie, że ukaże się on jeszcze w tym roku.

Evanescence w Polsce

W czasach, kiedy pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu artystom, a lista odwoływanych bądź przekładanych koncertów staje się coraz dłuższa, Evanescence ogłaszają wspólną trasę z Within Temptation. Worlds Collide Tour 2020 rozpocznie się jesienią. Zespoły zagrają m.in. w Polsce. Będzie to 20 września w Arenie Gliwice.

Within Temptation w Polsce

Within Temptation ostatnio zagrali w naszym kraju na Mystic Festival 2019. Dzielili scenę chociażby z Trivium i Sabatonem. W tym roku pojawią się u nas dodatkowo jako goście Iron Maiden 5 lipca. Koncert ten odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie.