Emocjonujący koncert Chóru Czarownic w Poznaniu [fotorelacja]

Chór Czarownic
fot. Beata Wencławek

Poznański ZAMEK został przejęty przez Chór Czarownic. Niesamowity koncert odbył się w 18 grudnia 2018 roku w Sali Wielkiej z okazji stulecia praw wyborczych kobiet.

Chór Czarownic robi ogromne wrażenie. Spektakl, a za razem koncert, przepełniony jest emocjami. Są one ogromne, odczuwa się je całym ciałem i przeżywa w trakcie kilkudziesięciu minut, kiedy chór jest na scenie. Artyści dają z siebie znacznie więcej niż 100%. Są tak zaangażowani w występ, że samemu ma się ochotę na to, żeby wskoczyć na scenę i razem z nimi krzyczeć i śpiewać. Utwory wykonywane przez chór mają moc. Stroje kobiet na scenie mogą zaskoczyć, ale pokazują przede wszystkim, że są one matkami, koleżankami, żonami, córkami, siostrami, przyjaciółkami – po prostu jednymi z nas. Dzięki temu czujemy się jak w domu. Pokazują, że nie mają nic do ukrycia i że chcą, żeby widz był mile widziany. Zamierzony efekt został uzyskany. Widzimy w nich odwagę, odmienność i niezależność. Połączenie siły wszystkich artystek występujących na scenie tworzy całość, która czaruje i daje dużego kopa.

Zdjęcia wykonała Beata Wencławek

Koncert w ZAMKU został zorganizowany z okazji setnej rocznicy otrzymania prawa do głosowania przez kobiety. Rocznica ta nie jest hucznie świętowana w Polsce, mało się słyszy na ten temat w mediach, ponieważ została przyćmiona przez setną rocznicę odzyskania niepodległości. A warto pamiętać o tym, o co walczyły nasz babki i prababki przed laty. Dzięki nim od stu lat nie tylko mężczyźni mogą decydować o losach Polski. Koncert był pięknym podziękowaniem za to wszystko, co kobiety zrobiły dla innych kobiet.

Zespół Chór Czarownic
W skład zespołu wchodzą nie tylko kobiety. Wspólnie walczą o równouprawnienie. Chór śpiewa głośno, lawirując pomiędzy punkiem i gniewem. Opowiada ponadczasową i uniwersalną historię. Jest przy tym szczery, domowy i intymny, a do tego gwałtowny i buntowniczy. Emocje unoszą się w powietrzu. Do tej pory nie doczekaliśmy się płyty z utworami, które wykonuje, ale obecnie trwa zbiórka funduszy na ten projekt. Można się dołączyć na jednym z portali crowdfundingowych – zrzutka.pl.