Eminem pobił rekord Led Zeppelin i grupy ABBA

Eminem

Eminem z całą pewnością rok 2018 może zaliczyć do udanych. Jego ostatni album – Kamikaze został entuzjastycznie przyjęty przez słuchaczy i krytyków. Osiągnął niedawno w status platynowej płyty w USA!

Pierwszy milion

Oznacza, to, że najnowsze wydawnictwo Eminema przekroczyło próg miliona sprzedanych egzemplarzy (dla przypomnienia w Polsce jest to 30 000 egzemplarzy). Złożyła się na to sprzedaż zarówno płyt CD, jak i w serwisach streamingowych, a także, określona liczba wyświetleń w tych, że serwisach.

Symboliczna platynowa płyta Kamikaze

Powrót z zaświatów

Po wypuszczeniu w 2017 roku szeroko uważanego za najgorszą płytę w jego karierze, Revievalu, pochodzący z Missouri raper bez zapowiedzi uderzył z Kamikaze. Za sprawą powrotu do bardziej agresywnego stylu i wielu zaczepek płyta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowisk rapowym na całym świecie. Oberwało się m.in. Lil Yatchemu czy Machine Gun Kelly’emu. Atak na tego drugiego stał się początkiem beefu pomiędzy Eminemem a MGK.

Eminem pobił rekord Led Zeppelin i grupy ABBA!

Platynowa płyta to nie jedyne wyróżnienie dla Kamikaze. Ostatni krążek Eminema zadebiutował na szczycie listy przebojów w Wielkiej Brytanii i uczynił rapera pierwszym artystą, który taki debiut zaliczył, aż osiem razy. Marshall przebił tym rekord współdzielony wcześniej wraz z grupą ABBA oraz Led Zeppelin.

Eminem
Debiut Kamikaze w zestawieniu amerykańskiego Billboarda

Eminem (Marshall Bruce Mathers III, znany również jako Slim Shady) – amerykański raper, producent muzyczny i aktor. Autor takich hitów jak The Real Slim Shady, Without Me, Not Afraid, Love The Way You Lie czy Lose Yourself. Ten ostatni, będący motywem przewodnim filmu 8 Mila, a także zagranie głównej roli w rzeczonym filmie przyniosły Eminemowi rozpoznawalność, jaką do dziś nie może pochwalić się żaden raper, a także Oscara dla najlepszej piosenki oryginalnej. Pierwszego i do dzisiaj jedynego Oscara przyznanego raperowi. Eminem może także poszczycić się mianem najlepiej sprzedającego się rapera w historii. Jego płyty rozeszły się w USA w 60 milionach egzemplarzy. Na świecie w łącznym nakładzie 172 milionów egzemplarzy, zaś w Polsce 300 tysięcy.