Niespodziewany album Eminema

album Eminema
fot. Shady Records

Nie było żadnych zapowiedzi, żadnych przecieków. Raper zaskoczył cały świat i niespodziewanie wypuścił nowy album. Album Eminema zatytułowany jest Kamikaze, a producentem wykonawczym jest nie kto inny jak Dr. Dre.

Od jakiegoś czasu było wiadomo, że Eminem nagrał piosenkę na potrzeby filmu Venom, ale premiery całego longplaya przewidzieć nie mogliśmy. Album Eminema składa się 13 utworów, a wśród gości pojawiają się Joyner Lucas, Royce Da 5’9” oraz Jessie Reyez.

Kamikaze, nowy album Eminema – posłuchaj

Kim jest Eminem?

Marshall Bruce Mathers III, lepiej znany ze swojego pseudonimu Eminem (stylizowanego na EMINƎM) i jego alter ego Slim Shady, to amerykański raper, producent muzyczny, autor tekstów i aktor. Eminem wraz z solową karierą należy do jego grupy D12, a także połowy duetu hip-hopowego Bad Meets Evil z Royce’em da 5’9″. Eminem jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów na świecie i jest najlepiej sprzedającym się artystą w 2000 roku. Został wymieniony i zaliczany do grona najwybitniejszych artystów wszech czasów przez wiele magazynów, w tym magazyn Rolling Stone, który zajął 82 miejsce na liście 100 najlepszych artystów wszechczasów. Ten sam magazyn ogłosił go Królem Hip Hopu. Łącząc swoją pracę z D12 i Bad Meets Evil, Eminem osiągnął dziesięć najlepszych albumów na liście Billboard 200. Sprzedał ponad 42 miliony utworów i 49,1 milionów albumów w Stanach Zjednoczonych oraz 100 milionów albumów na całym świecie.

Will the real Slim Shady please stand up! Początki kariery Eminema

Jako undergroundowy raper Eminem wydał swój debiutancki solowy album – Infinite w 1996 roku. Popularność zyskał w 1999 roku po wydaniu The Slim Shady LP. Płyta przyniosła artyście pierwszą nagrodę Grammy dla najlepszego albumu Rap. Jego kolejne dwie płyty, The Marshall Mathers LP oraz The Eminem Show, również zdobyły nagrodę Grammy Awards, dzięki czemu Eminem jako pierwszy artysta wygrał Best Rap Album przez trzy kolejne edycje. W następnym roku ukazało się kolejne wydawnictwo studyjne pod tytułem Encore. Eminem po przerwie wznowił działalność w 2005 roku. Wydał swój pierwszy album w ciągu pięciu lat, zatytułowany Relapse, 15 maja 2009 roku. W 2010 roku Eminem wydał swój siódmy album studyjny Recovery. Album okazał się międzynarodowym sukcesem i został uznany za najlepiej sprzedający się album 2010 roku na świecie, dołączając do The Eminem Show, który był bestsellerem w 2002 roku. Eminem zdobył nagrody Grammy dla Relapse i Recovery, dając mu w sumie 13 Grammy w swojej karierze.

And The Oscar Goes to…

Eminem otworzył inne przedsięwzięcia, w tym własną wytwórnię Shady Records ze swoim managerem Paulem Rosenbergiem. Ma również własny kanał radiowy, Shade 45 na Sirius XM Radio. Eminem rozpoczął karierę aktorską w 2002 roku, kiedy zagrał w dramacie hip-hopowym 8 Mila. Zdobył Oscara za najlepszą oryginalną piosenkę, stając się pierwszym raperem, który wygrał nagrodę.

Nowy singiel Muse. Premiera albumu w listopadzie

Nowy singiel Muse. Premiera albumu w listopadzie